„დემოკრატიული მოძრაობის“ გორის ოფისებმა საპრეზიდენტო არჩევნებისთვის მზადება დაიწყეს
წინასაარჩევნოდ პოლიტიკური პარტიების ადგილობრივი ორგანიზაციები, საპრეზიდენტო   კანდიდატების საარჩევნო შტაბების მოვალეობას ასრულებენ. ,,დემოკრატიული მოძრაობა ერთიანი საქრთველოს“  გორის ორგანიზციის პარტიული აქტივი საარჩევნო უბნებზე დამკვირვებლებსა და წარმომადგენელბის შერჩევითაა ამ ეტაპზე დაკავებული.
,,ახალ ბრძოლა საარჩევნო უბნებზე მიდის“ –ამ სიტყვებით იწყებს ნინო ბურჯანაძის საარჩევნო შტაბის,  გორის რაიონული ორგანიზიის თავმჯდომარე თამარ კოდოშვილი  ჩვენთან საუბარს და გვიყვება იმ მექანიზმზე რომლის ამოქმედებსაც ,,დემოკრატიული მოძრაობა“ არჩევნებზე აპირებს.
,,აქტივს შერჩევის შემდეგ, ჩაუტარდებათ ტრენინგები იმისთვის, რომ სრულფასოვანი და სამართლიანი დაკვირვება შეძლონ საარჩევნო პროცესზე და არავის მივცეთ გაყალბების საშუალება“ –აცხადებს კოდოშვილი.
,,დემოკრატიული მოძრობა“ არაკვალიფიციური სუბიექტია და აქედან გამომდინარე, მათ კომისიის წევრები ვერ ეყოლებათ საარჩევნო უბნებზე. გორის საოლქო კომისიაში 122 საარჩევნო უბანი შედის, აქედან თითოეულ უბანზე საპრეზიდენტო არჩევნების დღეს დემოკრატიულ მოძრობას ერთი დამკვირვებელი და ერთი წარმომადგენელი ეყოლება ჯამში სულ 244 ადამიანი, ძირითადად ამით იქნება დაკავებული  ნინო ბურჯანაძის შტაბის პარტიული აქტივი გორისა და მის რაიონში.
ნინო ბურჯანაძის კანდიდატურა პრეზიდენტის პოსტზე მიუღებელი როგორც ,,ნაციონალური მოძრაობისთვის“ ისე ,,ქართული ოცნების“ ორგანაზაციის ადგილობრივი წევრებისთვის. ერთ–ერთ საჯარო შეხვედრის დროს ,,ქართული ოცნების“ გორის ორგანიზაციის წევრმა, მიშა გოგიაშვილმა განაცხადა რომ მეორე ადგილზეც ვერ გავა ნინო ბურჯანაძე და მას ბაქრაძეც აჯობებს. ,,ბურჯანაძეზე მიმართული ბინძური კამპანია არის მახინჯი კოჰაბიტაციის ბრალი, ხალხმა შეიძლება გაუძლოს გაჭირვებას, შიმშილს მაგრამ ღირსების აყრას ვერ შეეგუება და ეს კარგად იცის ნაციონალურმა მოძრაობამაც და ქართულმა ოცნებამაც, რომლებმაც სამართლიანობა ვერ აღადგინეს, რადგან ის დამიანები ვინც წინასაარჩევნოდ ხალხს ფიზიკურად უსწორდებოდა და ქვებს ესროდნენ დაუსჯელები არაიან და უფრო მეტიც, თანამდებობეზეც მუშაობს მათი ნაწილით. ვის მოეკითხა პასუხი? ნინო ბურჯანაძე ამ მახინჯ კოაბიტაციას დაასრულებს და სამართლიანობა იზეიმებს, ყველა დაისჯება ვინც დასაჯელია, ვისაც წვლილი მიუძღვის უკანონობაში, მარტო მერაბიშვილის და ახალაიას დაკავება არ და ვერ იქნება სამართლიანობის აღდგენა. სამართლიანობა იზეიმსს საპრეზიდენტო არჩევნების შედგეგ, რადგან ხალხი მიხვდა რომ ოცნებამ თავი ვერ გაართვა ქვეყნის მართვას და ამას შეძლებს ნინო ბურჯანაძე“–აცხადებს კოდოშვილი, რომელიც განმარტავს რომ ამ დროისთვის ხელისუფლების მხრიდან ზეწოლა არ არის ოპოზიციური პარტიების წარმომადგენელებზე, რასაც ადგილი  ჰქონდა გასულ წლებში, განსაკუთრებით კი, წინასაარჩევნო პერიოდის დროს. თამარ კოდოშვილი რეგიონში ადამინისტრაციული რესურსიის გამოყენებაზე საუბრობს და საარჩევნო კოდექსის შეცვლას ითხოვს, რომ ყველა საარჩევნო სუბიექტი თანაბარ პირობებებში და მართველი პარტია ხელისუფლებისგან გამიჯნული იყოს.

Gori Office of Democratic Movement Started Preparation for Presidential Elections
Local offices of political parties act as election HQs of the presidential candidates during pre-election period. Members of the Gori office of the Democratic Movement for United Georgia are busy with selecting monitors and their representatives at precincts on the Election Day.
“Now we struggle for getting places in precincts,” chairwoman of Gori office of Burjanadze’s political party Tamar Kodoshvili started her conversation with us and described the mechanisms they intend to apply to during elections.
“After our activists are selected, we will train them to properly and fairly observe the election process and combat all fabrication facts,” Kodoshvili said.
Democratic Movement is not qualified election subject and they cannot have members in election commissions. There are 122 precincts in Gori DEC and the party will have one observer and one representative in each precinct – total 244 people. Nino Burjanadze’s election HQ in Gori will be busy with observation in Gori district.
Nino Burjanadze is unacceptable candidate for the representatives of both United National Movement and Georgian Dream. During one public meeting, Misha Gogiashvili from the Georgian Dream’s Gori office said that Nino Burjanadze will not even defeat Bakradze [of UNM] and she will rank only third place. “Smear campaign against Nino Burjanadze is a result of ugly cohabitation; people might put up with poverty, hunger but they will not stand humiliation of honor and both UNM and GD know it; the latter could not restore justice because people, who threw stones at people before parliamentary elections, are still unpunished and even more, part of them occupied senior positions in the new government. Who was punished? Nino Burjanadze will put an end to this cohabitation and the justice will reign; every perpetrator will be punished. Only Merabishvili and Akhalaia’s detention cannot be evaluated as a restoration of justice. The justice will be reached after Presidential Election because people acknowledged that GD could not successfully rule the country and Nino Burjanadze will do it,” Kodoshvili said and added that government no longer oppress members of opposition political parties that was usual process during previous years, particularly during last pre-election period. Tamar Kodoshvili complained about misuse of district administrative resource and urges to change election code in order to create equal pre-election environment for every subject and distinguish the ruling party from the government.