ცესკოში ექვსი საპრეზიდენტო კანდიდატი უკვე დარეგისტრირებულია
27 ოქტომბრის საპრეზიდენტო არჩევნებისთვის ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში ამ დროისთვის  ექვსი საპრეზიდენტო კანდიდატია რეგისტრირებული. პრეზიდენტობის  მსურველი  სხვა კანდიდატების რეგისტრაციის  საკითხი  ამჟამად  განხილივის პროცესშია. გადაწყვეტილების  მიღების  კანონით გათვალიწინებული  ვადა  27 სექტემბერს იწურება.
უკვე  რეგისტრირებულნი  არიან :  მიხეილ  სალუაშვილი, შალვა ნათელაშვილი, გიორგი მარგველაშვილი, ნესტან კირთაძე, გიორგი ლილუაშვილი, სერგო  ჯავახიძე. რამდენიმე  კანდიდატი  არ დაურეგისტრირებიათ. ამის  მიზეზი ძირითადად,  ორმაგი  მოქალაქეობაა. კანდიდატობის  მსურველი ზურაბ წიწუაშვილი ერთდროულად  არის საქართველოს და ამერიკის შეერთებული შტატების  მოქალაქე.შესაბამისად მას  უარი განუცხადეს  რეგისტარციაზე. ეს ინფორმაცია  სახელმწიფო სერვისების  განვითარების  სააგენტოს  მიერ დასტურდება. რეგისტარციაზე უარი  განუცხადეს  საინიციატივო ჯგუფის  მიერ  წარდგენილ ორ კანდიდატსაც : მერაბ სულიაშვილს და  ავთანდილ იოსელიანს.
ორმაგი  მოქალაქეობა ( საქართველოს და რუსეთის ფედერაციის ) მერაბ სულიაშვილსაც აქვს.  მხოლოდ  რუსეთის  ფედერაციის  მოქალაქეა კანდიდატობის  მსურველი ავთანდილ  იოსელიანი, საქართველოს მოქალაქეობა  მას  შეწყვეტილი აქვს. ყველა მათგანს, რეგისტრაციაზე უარი ეთქვა.
ორმაგი  მოქალაქეობის  გამო კიდევ სამ კანდიდატი: გიორგი  გახოკია, ტარიელ ხვედელიძე, სალომე ზურაბიშვილი  ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას არ  დაურეგისტრირები. მათ  შორის  ორმა ცესკოს გადაწყვეტილება  სასამართლოში გაასაჩივრა. სასამართლომ საბოლოო გადაწყვეტილებით ძალაში დატოვა ცესკოს თავმჯდომარის უარი.

CEC Registered Six Presidential Candidates
Central Election Commission (CEC) has already registered six presidential candidates for October 27, 2013. The CEC is processing the documents of other applicants and the term for making the decision will expire on September 27, 2013.
Already registered candidates are: Mikheil Saluashvili, Shalva Natelashvili, Giorgi Margvelashvili, Nestan Kirtadze, Giorgi Liluashvili, Sergo Javakhidze. Several candidates were not registered yet mostly because of their dual citizenships. Applicant Zurab Tsitsuashvili is citizen of Georgia and USA and CEC refused to register him. Service Development State Agency also confirmed this information. Two more candidates were also refused to be registered – Merab Suliashvili and Avtandil Ioseliani.
Merab Suliashvili also holds dual citizenship (Georgia and Russian Federation). Avtandil Ioseliani holds only one –Russian citizenship; his Georgian citizenship was stripped off. CEC refused all of them to be registered.
Three more candidates were declined because of dual citizenships: Giorgi Gakhokia, Tariel Khvedelidze and Salome Zurabishvili. Two of them appealed the CEC decision at the court but the court upheld the CEC decisions.