გიორგი თარგამაძე ბაღდათელებს საარსებო მინიმუმის გაზრდას ჰპირდება
"არა - ერთსქესიანთა ქორწინებას, გაზრდილი ხელფასები და პენსიები მოსახლეობას, ხელშეწყობა ბიზნესს, შეღავათიანი სატარიფო პოლიტიკა ქვეყანას" - ამ დაპირებებით "ქრისტიან-დემოკრატიული მოძრაობის" საპრეზიდენტო კანდიდატი გიორგი თარგამაძე ბაღდათის მოსახლეობას შეხვდა.
გიორგი თარგამაძე ადგილობრივების პრობლემებს გაეცნო, ბაღდათელების სურვილები მოისმინა და არჩევნებში გამარჯვების შემთხვევაში მათ სოციალურ-ეკონომიური პირობების გაუმჯობესებას დაჰპირდა.
დასაქმება ერთ-ერთი ძირითადი იყო იმ მოთხოვნათა შორის, რომელიც თარგამაძეს ადგილობრივებმა დაუყენეს.
"ჩვენს ქვეყანას აქვს იმის შესაძლებლობა, რომ თითოეულმა მოქალაქემ ნორმალურ პირობებში იცხოვროს, ადამიანმა საკუთარი შრომის ფასად შესძლოს არჩინოს ოჯახი. ამისათვის საჭიროა ელემენტარული პირობების შექმნა, რომელიც წინა ხელისუფლებების დროს დაპირებად დარჩა და ამჯერად ეს არ უნდა გამეორდეს", - განუცხადა გიორგი თარგამაძემ ბაღდათის ცენტრში შეკრებილ მოსახლეობას.
თარგამაძე, რომელიც ბაღდათში 21 სექტემბერს "ქრისტიან-დემოკრატიული მოძრაობის" სხვა ლიდერებთან ერთად იმყოფებოდა, ადგილობრივ მოსახლეობას ქვეყანაში საარსებო მინიმუმის 250 ლარამდე გაზრდას დაჰპირდა.

Giorgi Targamadze Promised Rise of Subsistence Minimum to Bagdati Residents
“No to unisex marriages, increased salaries and pensions to population, support of business, preferential tariff policy in the country,” these were pre-election promises of Giorgi Targamadze, presidential candidate of the Christian-Democratic Movement during his meeting with the electorate in Bagdati, Imereti region.
Giorgi Targamadze learned problems of local people; heard wishes of Bagdati population and promised them to improve social-economic conditions in case of victory in the elections.
Employment was one of the main requirements of local people.
“Our country has enough capacity to offer normal living conditions to each citizen and to enable them to earn their livings. It is necessary to create minimal conditions for that; previous governments promised to create working places but did not do that; it should not repeat again,” Giorgi Targamadze told the electorate gathered in the Bagdati center.
Targamadze visited Bagdati on September 21 together with other leaders of the CDM and promised local population to rise subsistence minimum up to 250 lari.