ირმა ჭკადუამ მარნეულის მაჟორიტარისა და ქურდული სამყაროს წევრის შეხვედრის ამსახველი ფოტომასალა წარმოადგინა
ადვოკატმა ირმა ჭკადუამ მარნეულის მაჟორიტარი დეპუტატის აზერ სულეიმანოვისა და ქურდული სამყაროს წევრის შეხვედრის ამსახველი ფოტომასალა წარმოადგინა. როგორც 26 სექტემბერს გამართულ ბრიფინგზე ადვოკატმა განაცხადა, ფოტომასალა მიმდინარე წლის აგვისტოში გამართულ შეხვედრას ასახავს. ფოტოსურათებში ასახულია დეპუტატისა და ქურდული სამყაროს წევრის, ვინმე „ჯაბუს“ შეხვედრა.
მისი თქმით, მარნეულში 6 სექტემბერს, ფართომასშტაბიანი სპეცოპერაცია ჩატარდა, რომლის დროსაც დაკავებულ იქნა 12 პირი და მათ ბრალი ქურდული სამყაროს წევრობისთვის წაუყენეს.
ადვოკატის ინფორმაციით, ქურდული სამყაროს წევრობის დამადასტურებელად ბრალდების მხარემ მტკიცებულებებში ფარული ვიდეო და აუდიო მასალა მიუთითა, თუმცა ეს ვიდეო და აუდიო მასალა ბრალდებულების არც ერთ ადვოკატს არ გადაეცა.
როგორც ჭკადუამ აღნიშნა, მისი კატეგორიული მოთხოვნის შემდეგ ფარული ჩანაწერები გადაეცა, სადაც გადაღებულია აზერ სულეიმანოვი, მარნეულის მოქმედი დეპუტატი, რომლის ფარული ვიდეო გადაღება, ასევე ფოტოგადაღება და მიყურადება არ შეიძლება, რადგან მას იმუნიტეტი იცავს.
მისივე თქმით, თუ დაკავებულები ქურდული სამყაროს წევრები არიან, მაშინ აზერ სულაიმანოვიც უნდა იყოს დაკავებული.
„ჩვენ მოვითხოვთ ამ ყველაფერზე რეაგირებას, მოვითხოვთ თავი დაანებონ ბრალდებების შეთითხნას და მიიღონ კანონშესაბამისი გადაწყვეტილება, ვინაიდან დაკავებული გიორგი კვიციანი უკანონო პატიმარია, მის მიმართ მთელი რიგი პროცედურებია დარღვეული. ცდილობენ მას ახალი ბრალი შეუთითხნონ. ამასთან დაკავშირებით ჩვენ მივმართავთ როგორც გენერალურ ინსპექციას, ისე მთავარ პროკურორს და მათგან რეაგირებას მოვითხოვთ“, - აღნიშნა ირმა ჭკადუამ, რომელიც გიორგი კვიციანის ინტერესებს იცავს.

Irma Chkhadua Presented Photos of Meeting between Marneuli District Majoritarian MP and Member of Criminal World
Lawyer Irma Chkhadua presented photos showing the meeting between Marneuli district majoritarian MP Azer Suleymanov and member of the criminal world. At the briefing on September 26, the lawyer said that the photos were taken in August, 2013 when MP and member of the criminal world Jabu met each other.
The lawyer said, a large-scaled special operation was conducted in Marneuli on September 6 and 12 people were arrested for the membership of criminal world.
According to Chkadua, prosecutor alleged that membership of the detainees in the criminal world was proved by secret video and audio recordings though none of the lawyers had received the copies of the footage.
Chkadua said after her categorical demand, she received secret photos of MP Azer Suleymanov. In accordance to the law, it is illegal to video, photo and audio-record an MP because he/she is protected by immunity.
The lawyer added that if the detainees are members of the criminal world, then Azer Suleymanov must be arrested too.
“We request reaction on this fact and to stop fabrication of accusations; they must pass lawful decision because detained Giorgi Kvitsiani is arbitrary detainee; set of procedures were breached when he was arrested. Now, they try to impose a new charge on him. We address to the General Inspection and Chief Prosecutor’s Office and request relevant reaction from them”, Irma Chkadua, lawyer of Giorgi Kvitsiani said.