მარგველაშვილმა წინასაარჩევო შეხვედრა გარდაბანში გამართა
28 სექტემბერს, ,,ქართული ოცნების" საპრეზიდენტო კანდიდატმა გიორგი მარგველაშვილმა გარდაბნის მოსახლეობასთან წინასაარჩევნო შეხვედრა გამართა. ღონისძიებას  „ქართული ოცნების" მაჟორიტარი დეპუტატები სოსო ჯაჭვლიანი, ზურაბ ზვიადაური და შოთა ხაბარელი ესწრებოდნენ. მარგველაშვილს ახლდა ასევე, სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე დავით შერვაშიძე.
,,ოცნების“ საპრეზიდენტო კანდიდატმა  მოსახლეობას წინასაარჩევნო პროგრამა გააცნო და გარდაბნელებს მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა. მან  შეხვედრის დასრულების შემდეგ, იმ პრობლემების მოგვარებაზე ისაუბრა, რომელიც გარდაბანს აწუხებს.
,,გარდაბანში უამრავი პრობლემაა. მათ შორის საირიგაციო სისტემა, რომელიც მთლიანად რეაბილიტაციას საჭიროებს. პრობლემები ასევე, დაკავშირებულია სასმელ წყალთან და გაზიფიცირებასთან. ჩვენ ვსაუბრობდით იმის თაობაზე, რომ გავაგრძელოთ ხელისუფლების  ის კურსი, რომელიც  აღებულია, ეს კურსი კი, ყველა ამ პრობლემის გადაჭრას გულისხმობს“, -  საუბრობდა მარგველაშვილი.

Margvelashvili’s Pre-Election Campaign in Gardabani
On September 28, presidential candidate of the Georgian Dream Giorgi Margvelashvili organized a pre-election meeting with Gardabani district population. Majoritarian MPs of the Georgian Dream Soso Jachvliani, Zurab Zviadauri and Shota Khabareli attended the meeting. Deputy Minister of agriculture Davit Shervashidze also accompanied the candidate to the region.
The presidential candidate presented his pre-election program to the population and thanked to Gardabani residents for the support. After the meeting, Margvelashvili promised to resolve the problems of local inhabitants.
“There are many problems in Gardabani – irrigation system needs full rehabilitation. Locals have problems about drinking water and gasification. We said that the government shall continue its course that aims to resolve all problems,” Margvelashvili said.