თარგამაძე საარსებო მინიმუმის გაზრდას ითხოვს
„ჩვენმა ხელისუფლებამ, რომელიც ვერ ახერხებს ქვეყანა მავთულხლართებისგან იხსნას და დაკარგული ტერიტორიები დაგვიბრუნოს, ის მაინც უნდა შეძლოს, რომ ქვეყანაში საარსებო მინიმუმი გაზარდოს და ამით ადამიანების სიცოცხლე გადაარჩინოს“, - ამ განწყობით „ქრისტიან-დემოკრატების“ საპრეზიდენტო კანდიდატი გიორგი თარგამაძე 30 სექტემბერს ქუთაისელ ამომრჩეველს შეხვდა.
საპრეზიდენტო პროგრამის გაცნობისას თარგამაძემ ყურადღება ქვეყანაში შექმნილ მძიმე სოციალურ-ეკონომიურ ვითარებაზე გაამახვილა და მთავარი აქცენტი საარსებო მინიმუმის 250 ლარამდე გაზრდაზე გააკეთა. პრეზიდენტობის კანდიდატმა იმ ხელმოწერებზე ისაუბრა, რომელიც საარსებო მინიმუმის მოთხოვნით ქვეყნის მასშტაბით შეგროვდა.
„ამ 20 ათასი ხელმოწერის საფუძველზე. ჩვენ მივმართავთ პარლამენტს საკანონმდებლო ინიციატივით. ვიმედოვნებთ, რომ საკანონმდებლო ხელისუფლება მიიღებს ამ ინიციატივას და დაიწყება მუშაობა ამ კუთხით. ამ პრობლემის გადაჭრა დაუყოვნებლივ უნდა მოხდეს“, - განაცხადა გიორგი თარგამაძემ, რომელიც ქუთაისელებთან შეხვედრის შემდეგ პარლამენტში მივიდა და აღნიშნული ინიციატივა ოფიციალურად დააფიქსირა.

Targamadze Requests Rise of Subsistence Minimum
“Our government, which cannot protect the country from the wires and fences on the administrative border and cannot gain lost territories back, shall at least raise the subsistence minimum and save people’s lives,” on September 30 presidential candidate Giorgi Targamadze made this statement during his meeting with electorate in Kutaisi.
When presenting its presidential program, Targamadze focused on social-economic situation in the country and underlined the necessity to raise the subsistence minimum up to 250 lari. The candidate spoke about the collection of signatures with the request to raise the subsistence minimum.
“Based on this 20 000 signatures, we will appeal to the Parliament of Georgia with the legislative initiative. We hope the legislative authority will accept this initiative and start working on it. This problem shall be immediately resolved,” Giorgi Targamadze said during the meeting and then went to the parliament and officially registered this initiative there.