კობა დავითაშვილი ქუთაისელ ამომრჩეველს შეხვდა
ოკუპირებული ტერიტორიები, ქვეყნის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენა, შეზღუდვები უცხოელებისთვის მიწის გასხვისებაზე - ამ და სხვა პრიორიტეტებზე "ხალხის პარტიის" საპრეზიდენტო კანდიდატი კობა დავითაშვილი ქუთაისელ ამომრჩეველს 3 ოქტომბერს, ქუთაისში შეხვედრისას ესაუბრა.
"ვფიქრობ, პრეზიდენტის მთავარი პრიორიტეტები საგარეო ურთიერთობები და ქვეყნის ტეროტორიული მთლიანობის აღდგენა უნდა იყოს. ეს არის დღეს ჩვენი ქვეყნის, ჩვენი მოსახლეობის მთავარი წუხილი. ამდენად, უშუალოდ პრეზიდენტმა უნდა აიღოს ეს ტვირთი, ეს ვალდებულება, რისი მცდელობაც, სამწუხაროდ, აქამდე, წინა პრეზიდენტების პირობებში არ ყოფილა", - განაცხადა კობა დავითაშვილმა.
პრეზიდენტობის კანდიდატმა ქუთაისელებს წინასაარჩევნო პროგრამა გააცნო და იმ მნიშვნელოვან საკითხებზე ისაუბრა, რომელიც მისი გაპრეზიდენტების შემთხვევაში დღის წესრიგში დადგება.
"უმნიშვნელოვანესია დაწესდეს შეზღუდვები სხვა ქვეყნის მოქალაქეებისთვის მიწის გასხვისების კუთხით. ჩვენ არ გვაქვს უცხოელებისთვის მისაყიდი მიწები", - განაცხადა დავითაშვილმა.

Koba Davitashvili Met Electorate in Kutaisi
Occupied territories, restoration of territorial integrity of the country, restriction on selling plots to foreign citizens – presidential candidate from the People’ Party Koba Davitashvili spoke about these and other priorities during his meeting with the electorate in Kutaisi on October 3.
“I think, the main priorities of the president must be foreign relations and restoration of the territorial integrity. These are main concerns of our population today. So, the president shall take responsibility to do it. Unfortunately, previous presidents did not implement these responsibilities,” Koba Davitashvili said.
The presidential candidate presented his election program to the Kutaisi residents and spoke about significant issues that will be raised after he becomes president.
“It is important to set restrictions for selling plots to foreign citizens. We do not have land to be sold to foreigners,” Davitashvili said.