აჭარის უმაღლესი საბჭოს წევრი „ქართულ ოცნებას“ ნეპოტიზმში ადანაშაულებს
„აჭარის მთავრობასა და უმაღლეს საბჭოში, თანამდებობებზე კვლავ ნათესაური კავშირით ინიშნებიან“ - ეს განცხადება უმაღლესი საბჭოს წევრმა ასმათ დიასამიძემ ნაციონალური მოძრაობის ბათუმის ოფისში ბრიფინგზე გააკეთა.
„კვლავ გრძელდება ნეპოტიზმი აჭარაში. ხაბაძე-ბერიძე-დუმბაძის კლანი კვლავ ანაცვლებენ და ასაქმებენ თავიანთ ნათესავებს საჯარო სამსახურებში არსებულ თანამდებობებზე. ამის დასტურია გამგებლების ერთ დღეში გამოცვლა და მათი ნათესავებით ჩანაცვლება. კერძოდ, ქედის გამგებელი დუმბაძის ნათესავია. ქობულეთის გამგებელი კი, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარის არჩილ ხაბაძის მეგობარია“.
ასმათ დიასამიძემ საჯარო სამსახურში თანამდებობებზე დანიშვნა კონკურსის ჩატარების წესით მოითხოვა, რაც ყველა დაინტერესებულ პირს მისცემს კონკურსში მონაწილეობის საშუალებას.

Member of Adjara Supreme Council Blames Georgian Dream in Nepotism
“People are appointed to the senior positions in Adjara Government and Supreme Council based on ties of relationship,” member of the Supreme Council Asmat Diasamidze made the statement during the briefing in the Batumi office of the National Movement.
“Nepotism continues in Adjara.  Clan of Khabadze-Beridze-Dumbadze still replaces and employs their relatives in senior positions in public agencies. District governors were replaced by their relatives in one day. Namely, Keda district governor is Dumbadze’s relative. Kobuleti district governor is a friend of Archil Khabadze, chairman of the government of Adjara Autonomous Republic.”
Asmat Diasamidze requested to appoint people to senior positions in public institutions as a result of competition that will allow all interested people to take part in the competition.