უწყებათაშორისმა კომისიამ „ნაციონალურ მოძრაობას“ და „ქართულ ოცნებას“ მიმართა
უწყებათაშორისი კომისია „ნაციონალურ მოძრაობას“ და „ქართულ ოცნებას“ მოუწოდებს, ქედაში მათი პარტიების წარმომადგენლებმა ურთიერთიმპიჩმენტის პროცედურების მცდელობები შეწყვიტონ. შესაბამისი რეკომენდაცია „ქართული ოცნებისა“ და „ნაციონალური მოძრაობის“ მისამართით კომისიამ დღევანდელ სხდომაზე გამოსცა.
როგორც კომისიის სხდომის დასრულების შემდეგ ჟურნალისტებს უწყებათაშორისი კომისიის ხელმძღვანელმა თეა წულუკიანმა განუცხადა, „ნაციონალური მოძრაობა“ ქედის გამგებლის იმპიჩმენტს ცდილობს, ხოლო „ქართული ოცნება“ საკრებულოს თავმჯდომარის იმპიჩმენტს.
უწყებათაშორისი კომისიის ხელმძღვანელი აცხადებს, რომ ქედაში ადგილობრივმა ხელისუფლებამ კეთილი უნდა ინებოს და ერთად იმუშავონ, საკადრო გადაადგილებები კი არ უნდა განხორციელდეს.

Interagency Task Force Addressed to National Movement and Georgian Dream
Interagency Task Force for Fair Elections calls on the National Movement and Georgian Dream to stop attempts of mutual impeachments of their political parties in Keda. The commission issued the relevant recommendations to the Georgian Dream and National Movement at the today’s session.
After the session, head of IATF Thea Tsulukiani told journalists that UNM tries to organize an impeachment on Keda district government while GD intends impeachment of the municipal board chairman in the same district.
Tsulukiani said local government in Keda shall do its best to work together and do not implement personnel changes.