ბათუმის ოლქში ორი სპეცუბანი შეიქმნა
2013 წლის საპრეზიდენტო არჩევნებისთვის, ბათუმში გახსნილ 104 საარჩევნო უბანს, ორი ე.წ. სპეცუბანი დაემატა. აღნიშნული უბნები ბათუმში თევდორე მღვდლის #27-ში და ადლიაში მდებარეობს. აღსანიშნავია, რომ  2012 წლის საპარლამენტო არჩევნებისთვის, ბათუმის ოლქში მსგავსი ოთხი უბანი იყო გახსნილი.
ბათუმის ოლქის ხელმძღვანელის კახაბერ ჯაიანის განცხადებით, მათთან სპეცუბნის გახსნასთან დაკავშირებით მეტი განცხადება არ შესულა: „ჩვენ არ ვწყეტთ სპეცუბნების ოდენობას. რამდენი მიმართვაც შემოვა სხვადასხვა სტრუქტურიდან,  იმდენი სპეცუბანი იხსნება. ამ არჩევნებისთვის მხოლოდ ორი მიმართვა არის შემოსული და შესაბამისად, ორი უბანი გავხსენით“.

Two Special Precincts in Batumi DEC
So-called two special PSs were added to 104 polling stations functioning in Batumi DEC for 2013 Presidential Elections. Those PSs were opened in Tevdore Mgvdeli Str # 27 and in Adlia. There were four special PSs in Batumi DEC during 2012 Parliamentary Elections.
Batumi DEC Chairman Kakhaber Jayani said no more applications were submitted to the commission with the request to open special precincts. “We do not decide how many PSs shall function in the district. Only two applications were filed about special PCs and we opened them.”