„გადახაზეთ ნომერი 41“ _ დავითაშვილის მოწოდება ბათუმელი ამომრჩევლისადმი
12 ოქტომბერს, „ხალხის პარტიის“ ლიდერი და პრეზიდენტობის კანდიდატი, კობა დავითაშვილი ბათუმელ ამომრჩეველს ბონის კულტურის სახლში შეხვდა. მან შეკრებილ მოსახლეობას თავისი საარჩევნო პროგრამა გააცნო, რომელშიც ყურადღება სამართლიანობის აღდგენაზე გაამახვილა. დავითაშვილი მოსახლეობას იმ დაპირებებზეც ესაუბრა, რის განხორციელებასაც პრეზიდენტად არჩევის შემდეგ გეგმავს.
„ჩემი ძირითადი მიზანი არის, ამ ქვეყანაში სამართლიანობის დამკვიდრება. მიხეილ სააკაშვილმა და მისმა ჯალათებმა საკადრისი პასუხი უნდა აგონ, ჩამორთმეული ქონება უნდა დაუბრუნდეს ხალხს, ხოლო უსამართლოდ გათავისუფლებული ადამიანები დაბრუნდნენ თავიანთ სამსახურში და დაიკავონ იმ ხალხის ადგილი, რომლებიც ერთი მთავრობიდან მეორეში ინაცვლებენ“, - აღნიშნა კობა დავითაშვილმა.
დავითაშვილი საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერის, დავით საგანელიძის მიერ რუსთავი 2-ის ეთერში გაკეთებულ განცხადებასაც გამოეხმაურა: „ვეთანხმები ბატონ დავითს, თუ აღმოჩენა უნდა გასაწმენდი ობიექტების, ჩაიხედოს სარკეში. აუცილებლად უნდა გაიწმინდოს ასეთი ადამიანებისგან პოლიტიკა, ვინც თანამდებობას იყენებს პირადი გამდიდრებისთვის, ვინც უმრავლესობის ლიდერობას, მარგველაშვილის შტაბის უფროსობას იყენებს იმისთვის, რომ ლობირებს საკუთარ ბიზნესს. მინდა, მოვუწოდო საზოგადოებას - 41 ნომრის შემოხაზვით თქვენ ხმას აძლევთ არა ბიძინა ივანიშვილს, რომელიც მიდის პოლიტიკიდან, არამედ დავით საგანელიძეს, რომელიც რჩება და კიდევ აპირებს ჯიბის გავსებას თქვენი ფულით. ამიტომ, არ მისცეთ ხმა დავით საგანელიძეს და გადახაზეთ ნომერი 41“.

“Cross Number 41” Davitashvili’s Address to the Voters in Batumi
On October 12, leader of the People’s Party and presidential candidate Koba Davitashvili met voters in Batumi in Boni Culture House. He presented his election program, where he focused on the restoration of justice. Davitashvili also spoke about the projects, he intends to implement after being elected president.
“My main purpose is to establish justice in this country. Mikheil Saakashvili and his executioners shall be held responsible for what they did; seized properties shall return to the people; unfairly sacked people shall be restored to their working places and replace those, who adjust every political party which comes in power,” Koba Davitashvili said.
Davitashvili responded to the TV statement of MP Davit Saganelidze from the Parliamentary Majority on Rustavi 2: “I agree with Mr. Davit, if he wants to find objects that should be sacked, he should first look into the mirror. Politics shall necessarily be free from those people, who use their positions for personal benefit, who uses leadership and chairing of Margvelashvili’s election office to lobby his business. I want to suggest society that if you circle 41, you will not vote for Bidzina Ivanishvili, who intends to quit politics but Davit Saganelidze, who is going to stay in politics and aims to earn more money. So, do not vote for Davit Saganelidze and cross number 41 on the ballot paper.”