პრეზიდენტობის კანდიდატების სლოგანები
წინასაარჩევნო კამპანიის მიმდინარეობისას არჩევნებში მონაწილე პარტიების და პოლიტიკური გაერთიანებების სლოგანები თვალშისაცემია. ყველა პოლიტიკური ფიგურა მოხდენილი ფრაზით ახერხებს თავისი პრინციპების გადმოცემას, რაც ამომრჩევლის მიზიდვისკენაა  მიმართული.
ოპოზიციის როლიდან გამომიდნარე, "ნაციონალური მოძრაობის" კანდიდანტს დავით ბაქრაძეს შერჩეული აქვს საარჩევნო სლოგანი - "ერთად ვაკონტროლოთ მთავრობა." იგი დადებითად აფასებს იმ კურსს, რომელიც საქართველოს მისი პარტიის ხელისუფლებაში ყოფნის დროს  ჰქონდა აღებული, როგორც პოლიტიკური, ასევე ეკონომიკური თვალსაზრისით და ხშირად საუბრობს ეკონომიკური განვითარების შეფერეხებაზე.
"საქართველო უპირველეს ყოვლისა" - ეს კობა დავითაშვილის ლოზუნგია. მის ერთ-ერთ პრიორიტეტს მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარება წარმოადგენს. ასევე, ეროვნული ღირებულებები.
"სამართლიანი საქართველოსთვის" საპრეზიდენტო კანდიდატის  სერგო ჯავახიძის სლოგანია "ჩვენი სახელმწიფო ჩვენი ოჯახია."
„ეს არის ჩვენი იდეოლოგიაც,  რომ ჩვენი სახლმწიფო არის ჩვენი ოჯახი. ბიუჯეტი, ჯანდაცვა, ეკონომიკა ხალხზე უნდა იყოს ორიენტირებული,“ - ამბობს ჯავახიძე. მისი საარჩევნო პროგრამა ორიენტირებულია განათლების ძლიერი სისტემის,  სამუშაო ადგილების შექმნასა და სოფლის მეურნეობის განვითარებაზე.
თანამედროვე პოლიტიკურ რეკლამებში გვხვდება მეტნაკლებად შესამჩნევი, დასამახსოვრებელი ფრაზები.
გიორგი მარგველაშვილი (კოალიცია "ქართული ოცნება") - "ერთად განვაგრძოთ წინსვლა."
გიორიგი თარგამაძე  (ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია) - "ტრადიციებით ევროპისკენ."
ზურაბ ხარატიშვილი - "ეროვნული ღირებულებებით ევროატლანტიკურ ოჯახში."
თემურ მჟავია (სახალხო პარტია) - "საქართველო განუყოფელია."
ნინო ბურჯანაძე - (დემოკრატიული მოძრაობა - ერთიანი საქართველო) "სამართლიანობა ყველგან და ყველასთვის."

Slogans of Presidential Candidates
Slogans of the political parties and unions participating in the elections are very attractive during pre-election campaign. Political leaders try to present their principles with well-formulated phrases that aim to attract as many voters as possible.
Due to the role of the opposition party, the candidate of the United National Movement Davit Bakradze has the following slogan – “Let Us Together Control the Government.” He positively evaluates the course taken by the country in both political and economic fields during their governance and often speaks about hindered economic development under new governance.
“Georgia First Of All” it is slogan of Koba Davitashvili. One of his priorities is to develop small and medium business and national values.
Presidential candidate of the Just Georgia Sergo Javakhidze has slogan “Our State Is Our Family”.
“It is our ideology that our state is our family. Budget, healthcare, economy shall be people oriented,” Javakhidze said. His election program is oriented at the creation of strong education system, working places and development of agriculture.