გურჯაანის გამგებლად ემზარ ჯიქურაშვილი დაინიშნება
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგებლის თანამდებობაზე გამოცხადებული კონკურსი დასრულდა. საატესტაციო გამოცდების ყველა ეტაპი მხოლოდ ერთმა კანდიდატმა, გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელმა ემზარ ჯიქურშვილმა გადალახა.  საკონკურსო კომისიის წევრის ალექსანდრე სირბილაშვილის თქმით,  ემზარ ჯიქურშვილი საკმაოდ დამაჯერებლად გამოვიდა კომისიის წინაშე და  მაქსიმალური ქულები დააგროვა.
ჯიქურაშვილის განცხადებით კი, იგი კარგად იცნობს გურჯაანში არსბულ პრობლემებს და მზად არის მათ მოსაგვარებლად -  „საქმესთან მიახლოებული პასუხები გავეცი. მაქსიმალურად ცნობილია ჩემთვის რა ჭირდება რაიონს და რა პრობლემებია ქალაქში თუ სოფლად და ვფიქრობ, ამ პრობლემების გადაჭრის გზებზეც ამომწურავად ვისაუბრე.“
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგებლის თანამდებობის დასაკავებლად კონკურსი 24 ოქტომბერს გამოცხადდა და 7 ნოემბერს დასრულდა. ვაკანტურ პოზიციაზე სულ 71 განცხადება იყო რეგისტრირებული. კონკურსი სამ ეტაპად ჩატარადა, თუმცა მესამე ეტაპზე მხოლოდ ემზარ ჯიქურაშვილი გადავიდა. გამგებლის კანდიდატურა საკრებულოს დასამტკიცებლად 2 კვირაში წარედგინება.

Competition for the position of the Gurjaani district governor has finished. Only one candidate passed all stages of the competition – interim district governor Emzar Jikurishvili. Member of the Competition Commission Aleksandre Sirbilashvili said, Emzar Jikurishvili had the most convincing program and got most points.
Jikurashvili said he is well aware of the Gurjaani district problems and is ready to resolve them – “I gave them reasonable answers. I have information about all needs and problems of the district, town and village and believe that I comprehensively spoke about the methods how to resolve them during my interview.”
The competition for the position of the district governor was announced on October 24 and finished on November 7. Total 71 applications were submitted to the commission. The competition was held through three stages but only Emzar Jikurishvili reached the third stage. The candidature will be presented to the municipal board within two weeks for approval.