მერაბიშვილ-ჭიაბერაშვილის სასამართლო პროცესი დასასრულისკენ მიდის
მერაბიშვილ-ჭიაბერაშვილის საქმის სასამართლო განხილვა დასასრულს უახლოვდება.  7 თებერვალს ქუთაისის საქალაქო სასამართლოში დარბაზი 5 საათის განმავლობაში ისმენდა დასკვნითი სიტყვას, რომელიც ბრალდების მხარემ  წარმოთქვა. პროკურატურა თვლის, რომ დასკვნით სიტყვაში ნათლად იყო წარმოდგენილი ყველა ის არგუმენტი, რომელიც ე. წ. დასაქმების საქმეზე როგორც ყოფილ ჯანდაცვის მინისტრის, ისე ყოფილი პრემიერის ბრალეულობას ადასტურებს.
ამ პოზიციას არ იზიარებს დაცვის მხარე. იგი აცხადებს, რომ ამ დასკვნითი სიტყვით  პროკურატურის უსუსურობა კიდევ  ერთხელ დადასტურდა: "დასკვნით სიტყვაში არ იყო არანაირი ანალიზი. 5 საათის განმავლობაში ჩვენ ვისმენდით ამ სიტყვას, რომლის პრეცენდენტი სასამართლოს პრაქტიკაში არ არსებობს. პროკურორი კითხულობდა იმას, თუ რა განაცხადა ერთმა მოწმემ, მეორემ და ა. შ. ის, თუ რას ედავებიან ამ ადამიანებს, ჩვენ აქ არ მოგვისმენია", - განაცხადა ვანო მერაბიშვილისა და ზურაბ ჭიაბერაშვილის ადვოკატმა ოთარ კახიძემ. იგი პროკურატურას პოლიტიკური დაკვეთის შესრულებაში ადანაშაულებს.
12 თებერვალს დასკვნით სიტყვას უკვე დაცვის მხარე წარმოთქვამს, რასაც სასამართლო განაჩენი მოჰყვება. ქუთაისის საქალაქო სასამართლომ აღნიშნულ საქმეზე განაჩენი მიმდინარე წლის თებერვლის ბოლოს უნდა გამოიტანოს.

Trial on Merabishvili-Chiaberashvili Case Approaching the End
Discussion of Merabishvili-Tchiaberashvili case is approaching to the end at the Kutaisi City Court. On February 7, Kutaisi City Court was discussing the final statement of the prosecutor during five hours. Prosecutor’s Office believes the final statement clearly presented all arguments, which prove guiltiness of the former minister of healthcare and former prime-minister in the so-called employment case.
The defendant side does not share his position and claims the final statement once more proved weakness of the prosecutor’s office. “The final statement did not provide any analysis. We listened to the statement during five hours, that was unprecedented fact in the judiciary practice. Prosecutor was reading what witnesses said, etc. However, they did not say in what they are accusing the people,” Otar Kakhidze lawyer of Vano Merabishvili and Zurab Chiaberashvili said; he blames the prosecutor’s office in the implementation of the political order.
On February 12, the defense side will make the final statement. Afterwards, the court will pass verdict. Kutaisi City Hall shall pass verdict on the case at the end of February.