უკანონო მოსმენების წინააღმდეგ გორში ხელმოწერების შეგროვება დაიწყო
19 მარტს კამპანია „ეს შენ გეხება - ისევ გვისმენენ“ ფარგლებში, საქართველოს სხვა ქალაქების მსგავსად, მშვიდობიანი აქცია გორშიც გაიმართა. აქციის მონაწილეებმა ქალაქში მსვლელობა მოაწყვეს და ხელმოწერების შეგროვება დაიწყეს.
კამპანიის ორგანიზატორები ხელმოწერებს საქართველოს რეგიონებიდან პარლამენტში მაჟორიტარ დეპუტატებს გადასცემენ და საკანონმდებლო ინიციატივით მიმართავენ, რომელიც სისხლის სამართლის საპროცესო კოდექსში ცვლილებების შეტანას და მასობრივი მოსმენების რეგულაციას ეხება.
საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის გორის ოფისის თავმჯდომარის, ქეთი ბებიაშვილის განცხადებით, ხელმოწერების შეგროვება კვირის ბოლომდე გაგრძელდება. მომავალ კვირას კი ხელმოწერებს პარლამენტში გორის მაჟორიტარ დეპუტატს, სოსო ვახტანგაშვილს გადასცემენ.
ქეთი ბებიაშვილი, საიას გორის ოფისის თავმჯდომარე: „საქართველოს მასშტაბით ყველა დიდ ქალაქში ტარდება აქცია კამპანია „ეს შენ გეხება - ისევ გვისმენენ“ ფარგლებში. ჩვენი ძირითადი მიზანია მოსმენებთან დაკავშირებით საზოგადოების ინფორმირება, თუ რა საფრთხეები არსებობს. ჩვენ მივმართავთ ყველა ქალაქში მაჟორიტარ დეპუტატებს და ვითხოვთ, რომ მათ მხარი დაუჭირონ სისხლის სამართლის საპროცესო კოდექსში ცვლილებების შეტანას, რითაც მოხდება ფარული მოსამენების საკანონმდებლო რეგულირება, იმისთვის რომ ადამიანის პირადი ცხოვრება იყოს დაცული“.
არასამთავრობო ორგანიზაციისა და საზოგადოების წარმომადგენლების განცხადებით, აღნიშნულ ინიციატივას თუ გაითვალიწინებს პარლამენტი და შესწორებას შეიტანს კანონმდებლობაში, ამით მოხდება ფარული მოსმენებისა და მიყურადების საკანონმდებლო  რეგულირება და მოქალაქეების პირადი ცხოვრება დაცული იქნება.
გვანცა გრძელიშვილი, აქციის მონაწილე: „ჩვენ ვაგროვებთ ხელმოწერებს, რომ კანონში შევიდეს ცვლილება, რათა აღარ გვისმენდნენ. მოსახლეობაც მხარს გვიჭერს, დაინტერესებულია ამ საკითხით და ინიციატივაზე მოგვიწერეს ხელი“.
აქციაში მონაწილეობა მიიღეს საიას, ადამიანის უფლებათა ცენტრისა და სხვა  არასამთავრობო ორგანიზაციის რეგიონალური წარმომადგენლებმა, ასევე მედიამ  და სხვა მოქალაქეებმა.
„ეს შენ გეხება - ისევ გვისმენენ“ კამპანიის ფარგლებში მსგავსი აქციები ქვეყნის ყველა დიდ ქალაქში  გაიმართა.

On March 19, peaceful demonstration in the frame of the Campaign “This Affects You – We Are Still Listened To” was organized in Gori like many other cities of Georgia. Participants marched around the city and collected signatures.
Campaign organizers will hand collected signatures to single-seat MPs from their districts and submit legislative initiative to introduce amendments about regulation of mass surveillance to the Criminal Procedural Code.
Chairperson of the Georgian Young Lawyers’ Association’s Gori office Keti Bebiashvili said the collection of signatures will last till the end of the week. Next week, they will hand collected signatures to the Gori district single seat MP Soso Vakhtangishvili.
Keti Bebiashvili: “Campaign This Affects You – We Are Listened To” campaigns in all big cities throughout Georgia. Our main purpose is to raise public awareness about the issue and possible threats from it. We appeal to single seat MPs in every district and request them to support amendments to the Criminal Procedural Code, which will regulate secret surveillance so that right to private life was protected.”
Representatives of NGOs and civil society say if the parliament considers the initiative and amends the law, secret surveillance will be regulated and private lives of citizens will be protected.
Gvantsa Grdzelishvili, action participator: “We collect signatures requesting amendments to the law. Population supports our initiative; they are interested in it and sign our petition.”
Representatives of regional offices of the GYLA, Human Rights Center, media organizations and ordinary citizens took part in the campaign.
Similar actions will take place in all big cities of the country in the frame of the campaign “This Affects You – We Are Still Listened To”.