გორში შეჩერებული პროექტი -ბრალდებები ხელისუფლებასა და ოპოზიციას შორის
გორში,  ძველი ისტორიული უბნის,  შეჩერებული სარეაბილიტაციო სამუშაობის გაგრძელების მოთხოვნით ,,ნაციონალური მოძრაობის“ გორის ოფისის წარმომადგენლებმა ნახევრად რებილიტირებულ  ქუჩაზე   აქცია გამართეს და ,,ქართული ოცნება“ უმოქმედობაში დაადანაშაულეს.
აქციის პარალელურად მოეწყო გამოფენა, სადაც „ნაციონალური მოძრაობის“  ხელისუფლებაში ყოფნის დროს დაწყებული, ძველი უბნის რეაბილიტაციის ფოტოები იყო გამოფენილი.
კახა ტოლიაშვილი ნაციონალური მოძრაობის წევრი:,, ორი წელია უკვე რაც გორის ციხის უბნის რეაბილიტაციის პროექტი შეჩერებულია,  რომელიც ჩვენი ხელისუფლებაში ყოფნის დროს დაიწყო.  წერეთლის ქუჩისთვის ძველი გორის იერსახის დაბრუნების პროექტი  240 სახლის,    მიმდებარე ქუჩების     და გორის ციხის  მთლიან  რეაბილიტაციას ითვალიწინებდა, მაგრამ სამწუხაროდ ეს პროექტი შეჩერდა და უამრავი სამუშაო ადგილი დაიკარგა.  პროექტის შეჩერებამ  ტურისტული ინფრასტრუქტურის განვითარება შეაფერხა.  ჩვენ გეგმაში გვქონდა საოჯახო სასტუმროების გაკეთება, ამ პროექტს სასიცოცხლო მნიშვნელობა აქვს გორისა და მთლიანად რეგიონისთვის ტურისტული პოტენციალის განვითარების კუთხით,  რომელიც თავის მხრივ,  მთავრი პრიორიტეტია ჩვენი ქალაქის ეკონომიკური განვითარებისთვის“.
ქალაქ გორის მერიაში აღნიშნავენ რომ წინა ხელისუფლების მიერ რეაბილიტაციის პროექტის განხორციელებისას  დაშვებული იქნა საპროექტო და სამართლებრივი შეცდომები.
ნინო ბერძენიშვილი, გორის მერიის საზოგადოების სამსახურის წარმომადგენელი:   „პროექტისთვის,  8 მილიონი ლარი დაიხარჯა,  კერძო კომპანიებს   დაავლეს კომუნიკაციების მოწერიგება, სასმელი წყლის მილების, ელეტრო გადამცემი ხაზების, საკანალიზაციო სიტემის მოწესრიგება და შესრულებული სამუშაოების მიუხედავად   ერთი თეთრიც არ გადაურიცხეს.  ასევე ერთ-ერთმა მოქალაქემ არასწორად შესრულებული სამუშოების გამო სასამართლოს მიმართა და  64 000 ლარს ითხოვს. არათუ ძველი უბნის რესტავრაცია, არამედ რებილიტაცია მოხდა და ის კუტურული ეთნოქგრაფიული ღირებულება დაეკარგა უბანს.“
მერიაში აცხადებენ, რომ  კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროდან კომპეტენტური ადამინებისგან შემდგარი ჯგუფის ჩამოსვლა იგეგმება გორში, რომლებიც  ადგილზე გაეცნობიან  ძველი უბნის არქეოლოგირ-ეთნოგრაფიულ ღირებულებს. სამუშაო ჯგუფის მიერ   დასკვნის დადების შემდეგ,   მოხდება გორის ძველი უბნის რეაბილიტაციიის პროექტის დასრულება.

Suspended project in Gori- accusations between government and opposition
UNM Gori office representatives held protest rally in the semi-rehabilitated street in the historical district of Gori and accused the Georgian Dream of inactivity and requested renewal of the suspended rehabilitation works.
An exhibition was organized in parallel to the protest, where photos of the rehabilitation works in the old district were exhibited.
Kakha Toliashvili, UNM member: “Rehabilitation works in the Gori Fortress District has been suspended for two years already; it had started during our governance. The project aimed to restore ancient look to the Tsereteli Street through rehabilitation of 240 houses, nearby streets and Gori Fortress; but unfortunately, the project was stopped and a lot of working places disappeared. It hindered development of tourism infrastructure too. We planned to arrange family hostels; the project had vital importance for the development of the tourism potential in Gori and in the region, which, is the main priority for our city's economic development.”
Representatives of the Gori City Hall state construction and legal mistakes were made by the new government during the implementation of the rehabilitation project.
Nino Berdzenishvili, representative of the public service unit at the Gori City Hall: “8 million lari was spent on the project; private companies were ordered to arrange communication, drinking water supply, electricity supply and sewerage systems in the city and despite the implemented work the local authority did not transfer any money to the company. Besides that, a local inhabitant appealed to the court for the poorly done rehabilitation work and requested 64 000 GE as a compensation. They rehabilitated the old district instead restoration that resulted into the disappearance of ethnographic value of the district. “
Representatives of the City Hall state a group of competent specialists will arrive from the Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia who will study the archeological-ethnographic value of the district on the place. After the conclusion of the working group is ready report, rehabilitation of the old district will be completed.