უვადო პატიმრების ახლობლებმა აქცია გამართეს
ქუთაისში, პარლამენტის შენობის წინ უვადო პატიმრების ახლობლებმა საპროტესტო აქცია გამართეს. ისინი პატიმრების საქმეების გადახედვას და მათთვის სასჯელის შემცირებას ითხოვენ.
„მოვითხოვთ, გადაიხედოს მათი საქმეები და შეუმცირდეთ პატიმრობის ვადა. მოგეხსენებათ,  ისინი 25 დღეა შიმშილობენ და არავინ იცის, მათი საპროტესტო აქცია რა შედეგით დასრულდება. მით უფრო, რომ მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა უკიდურესია“, - აცხადებენ მოშიმშილე პატიმრების ახლობლები.
საპროტესტო აქციაზე იმყოფებოდა უფლებადამცველი თამაზ ბაკურიძე, რომელმაც  საკანონმედებლო ორგანოს წარმომადგენლებს წინასაარჩევნო დაპირება შეახსენა და აღნიშნული პატიმრების საქმეების გადახედვისკენ მოუწოდა.
აქციის მონაწილეები აცხადებენ, რომ აღნიშნული აქცია გამაფრთხილებელია და იმ შემთხვევაში, თუ ხელისუფლების მხრიდან რეაგირების გარეშე დარჩა, მას პროტესტის სხვა, უფრო მკაცრი ფორმა მოჰყვება.

In Kutaisi relatives of the life-sentenced prisoners held protest rally in front of the parliament. They request to review cases of the prisoner and to reduce their sentences.
“We request review of their cases and reduction of their sentences. As you know, they have been on hunger strike for 25 days and no one knows how their protest will finish. Moreover, their health conditions are poor,” relatives of the prisoners said.
Human rights defender Tamaz Bakuridze attended the protest rally; he reminded the MPs of their pre-election promises and called on the legislative body to review cases of the prisoners.
The protesters say it was warning rally and if the government ignores their request they will use more severe forms of protest.