სასამართლომ პოლიციელზე თავდასხმისათვის ბრალდებული უდანაშაულოდ სცნო
2015 წლის 6 მაისს, თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის კოლეგიამ გამამართლებელი განაჩენი დაადგინა. სასამართლომ პოლიციელზე თავდასხმისათვის ბრალდებული გიორგი ცომაია უდანაშაულოდ სცნო და სასამართლო სხდომის დარბაზიდან გაათავისუფლა.
მას ბრალად ედებოდა პოლიციელზე თავდასხმა სამსახურებრივ საქმიანობასთან დაკავშირებით. კერძოდ, 2014 წლის 14 აგვისტოს, ქ თბილისში, გიორგი ცომაია თავს დაესხა შსს ქ. თბილისის მთავარი სამმართველოს ვაკე-საბურთალოს გამომძიებელს, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს, მიაყენა მას სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა და დაუზიანა სამსახურებრივი ფორმა.
სასამართლომ განიხილა საქმეში წარმოდგენილი მტკიცებულებები, მოისმინა მხარეთა ახსნა-განმარტებები, მოწმეთა ჩვენებები და დადასტურებულად მიიჩნია, რომ საქმეში წარმოდგენილი და სასამართლო სხდომებზე გამოკვლეული მტკიცებულებები არ ქმნიდა პირის დამნაშავედ ცნობისათვის საჭირო მტკიცებულებათა ერთობლიობას. შესაბამისად, სასამართლომ გიორგი ცომაია უდანაშაულოდ სცნო წარდგენილ ბრალდებაში და სასამართლო სხდომის დარბაზიდან გაათავისუფლა.
მოცემულ სისხლის სამართლის საქმეზე, ჩატარდა 16 სასამართლო პროცესი, დაიკითხა ბრალდების 14 და დაცვის მხარის 5 მოწმე.
სასამართლოს მიერ გამოტანილი განაჩენი, შეიძლება გასაჩივრდეს თბილისის სააპელაციო სასამართლოში, მისი გამოცხადებიდან 1 თვის ვადაში, თბილისის საქალაქო სასამართლოს მეშვეობით.

Court Acquitted Accused in the Assault on Police Officer
On May 6, 2015 Criminal Law Collegium at the Tbilisi City Court passed verdict and acquitted accused Giorgi Tsomaia in the assault on police officer; he was freed from the courtroom.
Tsomaia was accused of the assault on police officer because of his professional activities. Namely, on August 14, 2014 Giorgi Tsomaia attacked investigator of the Vake-Saburtalo district police unit of the MIA when he performed his professional activities; Tsomaia verbally and physically assaulted him and damaged his uniform.
The Court studied the evidence provided in the case, heard clarifications of the parties, testimonies of witnesses and concluded that evidence provided in the case and court survey did not create necessary grounds to find the accused person guilty. Consequently, the Court found Giorgi Tsomaia not guilty in the charge and freed him from the courtroom.
16 trials were conducted in the criminal case; 14 witnesses of the plaintiff side and 5 witnesses of the defense side were questioned.
The court judgment can be appealed at the Tbilisi Appeal Court within 1 months after it is published by the Tbilisi City Court.