ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს ვაკანსიას ექსპერტის პოზიციაზე
ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს ვაკანსიას საერთაშორისო სამართლისა და შედარებითი კონსტიტუციური სამართლის ექსპერტის  პოზიციაზე, რომელიც განახორციელებს კვლევას და შეისწავლის შეწყალების მექანიზმის უცხოურ მოდელებს. ვაკანსია ცხადდება ადამიანის უფლებათა ცენტრის ახალი პროექტის, „შეწყალების მექანიზმის კვლევა საქართველოში“ ფარგლებში, რომლის მიზანია შეწყალების მექანიზმის გამჭვირვალე და ეფექტური ფუნქციონირების ხელშეწყობა.
განაცხადის შემოტანის ბოლო ვადა: 2015 წლის  22 ივლისი,  18  საათი
ადგილმდებარეობა: თბილისი
განაკვეთი: არასაოფისე სამუშაო
ჰონორარი(ჯამში):  1500 ამერიკული დოლარის ექვივალენტი ლარებში (დარიცხული)
ხანგრძლივობა: 3 თვე
მოთხოვნები:
უმაღლესი იურიდიული განათლება (მაგისტრის ხარისხის საერთაშორისო სამართლის ან შედარებითი კონსტიტუციური სამართლის კუთხით);
საერთაშორისო სამართლისა და შედარებითი კონსტიტუციური სამართლის საკითხების კვლევის გამოცდილება;
ინგლისური ენის სრულყოფილი ცოდნა
დაინტერესებულ კანდიდატებს, გთხოვთ გამოაგზავნოთ CV და თქვენს მიერ მომზადებული კვლევის ერთ-ერთი ნიმუში, შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: hridc@hridc.org
დოკუმენტების მიღების ბოლო ვადაა 2015 წლის  22 ივლისი, 18  საათი. გთხოვთ ელექტრონულ მეილში მიუთითოთ პოზიცია რაზეც აგზავნით განაცხადს.

Human Rights Center announces a vacancy on the position of an expert
Human Rights Center announces a vacancy on the position of an expert in International Law and Comparative Constitutional Law, who will conduct a research and study foreign models of the pardon mechanism. The vacancy is announce within a project of Human Rights Center “Survey of Pardon Mechanism in Georgia”, which aims to support transparent and effective functioning of the pardon mechanism.
Application deadline: July 22, 2015, 18:00.
Non-office job
Honorarium (total): 1500 US dollar equivalent in lari (gross)
Duration: 3 months
Higher education in Law (MA of International Law or Comparative Constitutional Law);
Experience in researching the issues of International Law and Comparative Constitutional Law;
Fluency in English
Interested candidates should send CV and one of the samples of the conducted research to the following e-mail: hridc@hridc.org
Application deadline is 18:00, July 22 2015. Please specify the position for which applying in the subject of email.