გურჯაანის თვითმმართველობიდან 12 თანამშრომელი გაათავისუფლეს
14 აგვისტოს, ატესტაციის შედეგების გამო, გურჯაანის მუნიციპალიტეტის თვითმმართველობიდან 12 თანამშრომელი გაათავისუფლეს: ათი მოხელე გამგეობიდან და ორი – საკრებულოდან.
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ადმინისტრაციული სამსახურის პრესასთან და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის სპეციალისტის, ზვიად ბიაშვილის ინფორმაციით,   გათავისუფლებულები გამგეობაში იკავებდნენ შემდეგ პოზიციებს: ზედამხედველობის სამსახურის უფროსი სპეციალისტი; ადმინისტრაციული სამსახურის უფროსი სპეციალისტი; საფინანსო-საბიუჯეტო და სოციალურ საკითხთა სამსახურის ორი უფროსი სპეციალისტი; ქონების მართვის, ეკონომიკური განვითარების, სტატისტიკის, ინფრასტრუქტურის, სივრცითი მოწყობის, არქიტექტურისა და მშენებლობის სამსახურის ქონების მართვის, ეკონომიკური განვითარების დაგეგმვისა და სტატისტიკის განყოფილების მთავარი სპეციალიტი და სამხედრო აღრიცხვისა და გაწვევის სამსახურის ხუთი სპეციალისტი.
საკონკურაო-საატესტაციო კომისიის წევრ, ბექა მაისურაძის განცხადებით, საატესტაციო გამოცდები საკრებულოს ორმა და გამგეობის 24 -მა თანამშრომელმა გაიარა. შედეგების თანახმად, საკრებულოს ორივე თანამშრომელი და გამგეობის 10 თანამშრომელი დაკავებული პოზიციებიდან გათავისუფლდნენ: „გათავისუფლებული თანამშრომლები პროტესტს არ გამოთქვამენ. რადგან ჯერჯერობით პრეტენზიით არავის მოუმართავს.“
Humanrights.ge გათავისუფლებულ თანამშრომლებს დაუკავშირდა. მათი თქმით, საატესტაციო გამოცდები კარგად ჩააბარეს, გასაუბრებაზეც მაღალი ქულები მოიპოვეს, თუმცა დასკვნაში ჩაუწერეს - „დაკავებული თანამდებობა არ შეეფერება“. მათი თქმით, ყველაფერი წინასწარ იყო დაგეგმილი და გაპროტესტებას აზრი არ აქვს.

On August 14, as a result of test examinations, 12 employees were fired from the Gurjaani district self-governmental bodies: 10 persons from the district administration and 2 from the municipal board.
Specialist at the public relations service of the Gurjaani district administration Zviad Biashvili said the dismissed people occupied the following positions in the administration: chief specialist of the supervision service, chief specialist of the administrative service; two chief specialists from financial-budget and social service; chief specialist for the department of the property management, economic development, statistics, infrastructure, architecture and construction; chief specialist of the department for economic development planning and statistics and five specialists at the military registration and recruitment service.
Examination commission member Beka Maisuradze said two employees of the municipal board and 24 employees of the district administration passed exams. According to the results, all 12 people were fired. “They do not protest dismissal. Nobody has applied us with complaints.”
Humanrights.ge contacted the dismissed employees who said they passed exams well and received high points during interviews but in final conclusion the commission wrote “they were not appropriate candidates for the positions.” They said everything was planned in advance and it is useless to protest.