წიგნი - „ნდობა და მშვიდობის მშენებლობა სამხრეთ კავკასიაში“
5 ნოემბერს, 13:00 საათზე, ეროვნული ბიბლიოთეკის საკონფერენციო დარბაზში, ადამიანის უფლებათა ცენტრი და კოალიცია „ნდობის აღდგენისათვის“ წარმოგიდგენთ წიგნს ქართულ, რუსულ და ინგლისურ ენაზე: „ნდობა და მშვიდობის მშენებლობა სამხრეთ კავკასიაში“.
დისკუსიაში მონაწილეობას მიიღებს სახალხო დამცველი უჩა ნანუაშვილი
მისამართი: ლადო გუდიაშვილის ქ. 7, ეროვნული ბიბლიოთეკის III (ადმინისტრაციული) კორპუსი, საკონფერენციო დარბაზი;
ინფორმაციისათვის:
წიგნი - „ნდობა და მშვიდობის მშენებლობა სამხრეთ კავკასიაში“ გამოიცა პროექტ „კოალიცია ნდობის აღდგენისათვის“ ფარგლებში, რომელსაც ნორვეგიის ჰელსინკის კომიტეტი, ევროკავშირისა და ნორვეგიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით, ახორციელებს სამხრეთ კავკასიაში ადგილობრივ პარტნიორ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან ერთად.
წიგნის მიზანია, მოიძებნოს რესურსები დიალოგისთვის და ურთიერთთანამშრომლობისთვის, რათა სამხრეთ კავკასიის ხალხების ისტორიაში დაიწყოს ახალი ეტაპი - ნდობის აღდგენა. წიგნში თავმოყრილი სტატიების ავტორები ცდილობენ, ეძიონ მიზეზები, თუ რის გამო გაჩაღდა სისხლიანი ეთნოკონფლიქტები სამხრეთ კავკასიაში. ამავე დროს, მათ აქვთ განსაკუთრებული მიზანი - ხალხებს შორის ნდობის აღდგენა, შერიგება და მშვიდობის მშენებლობა.
კოალიცია „ნდობის აღდგენისათვის“ ჩამოყალიბდა სამხრეთ კავკასიაში და აერთიანებს როგორც გაეროს წევრ სამ ქვეყანას - საქართველოს, აზერბაიჯანს და სომხეთს, ასევე - არაღიარებულ რესპუბლიკებს: აფხაზეთს, სამხრეთ ოსეთსა და მთიან ყარაბაღს.
პრეზენტაციაზე წარმოდგენილი იქნება წიგნის ეგზემპლარები ქართულ, რუსულ და ინგლისურ ენებზე. წიგნების ნაწილი გადაეცემა ეროვნული ბიბლიოთეკის ფონდებს.

Press-release: Presentation of the book “Trust and Peace Building in the South Caucasus”
On November 5, Thursday, at 13:00 pm In the Conference Hall of the National Library Human Rights Center And Coalition for Trust Cordially invites you to the presentation of the book “Trust and Peace Building in the South Caucasus” And follow-up discussion In the Conference.
Public Defender of Georgia Ucha Nanuashvili will take part in the discussion .
Address: 7 Lado Gudiashvili Street. III (administrative) building of the National Library, conference hall
Additional information
The book “Trust and Peace Building in the South Caucasus” was published in the frame of the project Coalition for Rebuilding Trust implemented by the Norwegian Helsinki Committee together with its local partner nongovernmental organizations in South Caucasus with financial support of EU and Norwegian Foreign Ministry in 2012-2015.
The purpose of the book is to find resources for dialogue and cooperation. It is envisioned to contribute to starting a new phase in the history of the South Caucasus: the rebuilding of trust.
The authors of the articles in the book try to find main causes of the bloody ethno-conflicts in the South Caucasus. At the same time, they aim at rebuilding trust, reconciliation and peace building between conflicting nations.
The Coalition for Trust was established in the South Caucasus and unifies civil society organizations from three UN member states – Armenia, Azerbaijan and Georgia as well as non-recognized statelets – Abkhazia, South Ossetia and Nagorno Karabakh.