საქართველოს მთავრობის ანგარიში გაეროს ადამიანის უფლებათა საბჭოში
ხვალ, 10 ნოემბერს საქართველოს მთავრობა ჟენევაში, გაეროს ადამიანის უფლებათა საბჭოში, უნივერსალური პერიოდული ანგარიშის (UPR) პრეზენტაციაზე,  საქართველოში ადამიანის უფლებათა მდგომარეობის შესახებ ანგარიშს წარადგენს. დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობა აქვთ, ონლაინ რეჟიმში უყურონ ღონისძიებას, ვებ-მისამართზე - http://webtv.un.org/. ასევე, მისი ყურება შესაძლებელია, თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის  Facebook გვერდის საშუალებით - https://www.facebook.com/humanrightshousetbilisi/?fref=ts.
7 ოქტომბერს UPR -ზე პერიოდული ანგარიში, საქართველოში ადამიანის უფლებათა მდგომარეობის შესახებ, თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის ორმა წევრმა ორგანიზაციამ - „კონსტიტუციის 42-ე მუხლმა“ და წამების მსხვერპლთა ფსიქოსოციალური და სამედიცინო რეაბილიტაციის ცენტრმა (GCRT) - წარადგინა. თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის მიერ მომზადებული პერიოდული ანგარიში 5 საკვანძო საკითხს ეხებოდა: პატიმრების უფლებები, შშმ პირთა დისკრიმინაცია, პოლიტიკური ნიშნით დისკრიმინაცია, სამუშაო ადგილებზე გენდერული ნიშნით დისკრიმინაცია და ადამიანის უფლებათა დამცველების მდგომარეობა.

Georgian Government’s Report at the UN Human Rights Council
On November 10, Government of Georgia will present the Report on the State of Human Rights in Georgia at the presentation of the Universal Periodic Report (UPR) in the UN Human Rights Council, Geneva. Interested persons can watch the presentation online on http://webtv.un.org/. Also, it will be available on the Facebook page of Human Rights House Tbilisi. https://www.facebook.com/humanrightshousetbilisi/?fref=ts.
On October 7, two member organizations of Human Rights House Tbilisi Article 42 of the Constitution and Georgian Center for Psycho-Social and Medical Rehabilitation of Torture Victims (GCRT) presented alternative reports on the state of human rights in Georgia. The Report prepared by the HRHT member organizations focused on five main issues: rights of prisoners, discrimination of persons with disabilities, politically motivated discrimination, gender-based discrimination on working places and state of human rights defenders.