საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ლამბალოში მკვლელობა მოხდა
დღეს, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ლამბალოში ახალგაზრდა მამაკაცმა საკუთარ ეზოში ერთი ადამიანი მოკლა, ერთი კი მძიმედ დაჭრა.
როგორც humanrights.ge-ს გამგებლის წარმომადგენელმა ლამბალოში, მახმუდ ალიევმა განუცხადა, შემთხვევა 20 ნოემბერს, დილის 10 საათზე, მოხდა. მამაკაცთან ლაგოდეხის რაიონიდან ორი პირი მივიდა ვალის დასაბრუნებლად. მათი საუბარი ჩხუბში გადაიზარდა, მასპინძელმა ცეცხლსასროლი იარაღით ერთს სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა, მეორე კი მძიმედ დაჭრა. დაჭრილი მამაკაცი თბილისში გადაიყვანეს. ადგილზე მობილიზებულია პოლიცია.
შსს–ს პრესსამსახურის  ინფორმაციით, საქმე აღძრულია სისხლის სამართლის კოდექსის  108–ე მუხლით, რაც განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

Murder in Lambalo Village, Sagarejo Municipality
On November 20, a young man killed a person in his own yard and wounded another in Lambalo village, Sagarejo municipality.
Village attorney Makhmud Alyev told humanrights.ge that the accident happed at 10:00 am. Two persons visited the man from Lagodekhi to request him to return debt. Their conversation turned into a quarrel, the host fatally wounded one and second seriously. The wounded man was taken to Tbilisi. Police was mobilized on the place.
According to the MIA press-center the criminal case was launched under Article 108 of the Criminal Code of Georgia – premeditated murder.