„ასკანელი ძმების“ დამფუძნებელს გურჯაანის მაჟორიტარობის კანდიდატად წარადგენენ
გურჯაანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატად პარტია „ქართული ოცნება“ „ასკანელი ძმების“ ერთ-ერთ დამფუძნებელს, „კახური ტრადიციული მეღვინეობა“-ს ხელმძღვანელს, ზურაბ ჩხაიძეს დაასახელებს - ამის შესახებ ინფორმაციას „ქართული ოცნების“ წევრი, ციცინო ღვინიაშვილი ავრცელებს.
ღვინიაშვილის თქმით, ზურაბ ჩხაიძის კანდიდატურას პარტია „ქართული ოცნება“ 8 ივნისამდე წარადგენს.
ზურაბ ჩხაიძე 1998 წელს დაფუძნებული შპს “ასკანელი ძმები"-ს 25%-იანი წილის მფლობელია. ამ კომპანიის წილები ასევე ეკუთვნით მის ძმებს - ჯიმშერ (25%) და გოჩა ჩხაიძეებს (50%).
ზურაბ ჩხაიძე აგრეთვე არის ფესტივალ „ქართული სულისა” და ფონდ „თამარ მეფის“ დამფუძნებელი. იგი 2011 წლიდან „ქართული ხმების“ წევრი, კომპანია „კახური ტრადიციული მეღვინეობის“ დამფუძნებელი და გენერალური დირექტორია.

Founder of the Brandy Producing Company “Askaneli Brothers” to Be Single-Mandate MP Candidate in Gurjaani
Political party Georgian Dream will nominate Zurab Chkhaidze, a founder of the Askaneli Brothers and head of the Kakhetian Traditional Winery, to be the single mandate MP candidate in Gurjaani district. Member of the Georgian Dream Tsitsino Ghviniashvili disseminated information about it.
According to Ghviniashvili, the Georgian Dream will present his candidature before June 8.
Zurab Chkhaidze owns 25% in the Ltd Askaneli Brothers, which was founded in 1998. His brothers Jimsher and Gocha Chkhaidzes (25% and 50% respectively) are co-owners of the company.
Zurab Chkhaidze also founded festival Georgian Spirit and foundation King Tamar. He has been member of the music group Georgian Voices and director general of the company Kakhetian Traditional Winery since 2011.