გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქორდში ახალგაზრდა მამაკაცს ეძებენ
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქორდში მცხოვრებ 25 წლის ნიკა საღირაშვილს სამართალდამცველები  მეორე დღეა, ეძებენ. ახალგაზრდა მამაკაცი ბოლოს ორი დღის წინ ნახეს, ამის შემდეგ მისი კვალი იკარგება.   გორის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი ქორდის თემში, მურმან ბადაშვილი არ გამორიცხავს, რომ დაკარგული ოკუპირებულ ტერიტორიაზე ჰყავთ გადაყვანილი.
,,მეორე დღეა, არ ჩანს. ეძებენ ახლობლები და ოჯახის წევრები. არ ვიცი, რა შეიძლებოდა მომხდარიყო. ინფორმირებულები არიან სამართალდამცველები. შესაძლოა, ე.წ  „საზღვრის“  გადაკვეთის ბრალდებით დააკავეს რუსმა სამხედროებმა და ცხინვალის იზოლატორში გადაიყვანეს, თუმცა ამ დრომდე ოჯახს არ დაკავშირებიან ცხინვალიდან“,- განაცხადა ბადაშვილმა.
სოფელი ქორდი ოკუპირებულ ტერიტორიასთან მდებარეობს. შინაგან საქმეთა სამინისტროს პრესსამსახურის ინფორმაციით, მიმდინარეობს ახალგაზრდა მამაკაცის სამძებრო ღონისძიებები.

A Young Man Is Sought in Kordi Village, Gori Municipality
Law enforcement officers are looking for Nika Sagirashvili, 25, resident of Kordi village in Gori municipality for two days already. He was last seen two days ago and then disappeared. Attorney of the district governor in the village Murman Badashvili does not exclude possibility that the missing person was arrested and taken to the occupied territory.
“He has disappeared for two days. Relative and family members are looking for him. I do not know what could happen with him. Law enforcement officers were also informed. Maybe, Russian soldiers arrested him for crossing the so-called border and took him to Tskhinvali detention setting. However, nobody contacted the family from Tskhinvali so far,” Badashvili said.
Kordi village is bordering with the occupied territory. Press-center of the Ministry of Internal Affairs reports that their officers are looking for the young man.