გორში საპოლიციო კონტროლს ინცინდენტი მოჰყვა
17 ივნისს, გორში, მუსხელიშვილის ქუჩაზე, ღამის საათებში, პოლიციის რეიდის დროს ინცინდენტი მოხდა. მოსახლეობის განცხადებით, საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა 14-15 წლის მოზარდებს მოუწოდეს, სახლებში წასულიყვნენ, წინააღმდეგ შემთხვევაში კი მათ დაკავებით დაემუქრნენ. მოსახლეობისვე თქმით, მოზარდები არ დაემორჩილნენ სამართალდამცავების გაფრთხილებას, რასაც სიტყვიერი დაპირისპირება მოჰყვა. ინცინდენტის დროს პოლიციელებმა მეზობლად მცხოვრები 45 წლის მამაკაცი დააკავეს.
„ინცინდენტის დროს გამოვიდა გოჩა ავლოხაშვილი და პოლიციელებს ჰკითხა, 15 წლის ბავშვებს რატომ ედავებითო. ამ სიტყვების შემდეგ იგი ძირს დააგდეს და 6-7 პოლიციელი ფიზიკურად გაუსწორდა. ცემის შემდეგ მას ხელბორკილები დაადეს და განყოფილებაში გადაიყვანეს“, - განაცხადა მუსხელიშვილის ქუჩის მცხოვრებმა.
შსს პრესსამსახურმა Humanrights.ge-სთან საუბრისას პოლიციის მიერ უფლებამოსილების გადაჭარბების ფაქტი კატეგორიულად უარყო. შსს-ს ინფორმაციით, საპოლიციო შემოწმების დროს გოჩა ავლოხაშვილმა სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა და შემდეგ წინააღმდეგობა გაუწია საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟს. რის შემდეგაც  ადმინისტრაციული კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლების საფუძველზე დააკავეს, რაც პოლიციისთვის შეურაცხყოფის მიყენებასა და წინააღმდეგობის გაწევას გულისხმობს.

Police Raid Resulted into an Incident in Gori
On June 17, during night hours, an incident happened during the so-called police raid in Muskhelishvili Street in Gori. As locals say, patrol police officers called on the young boys of 14-15, standing in the street, to go home; in case of disobedience they threatened them with detention. The adults did not obey the demands of the officers and they started verbal argument. During the controversy the police officers arrested a 45-years-old man, who lived in the neighborhood.
“Gocha Avlokhashvili went out into the street during the incident and asked police officers why they were arguing with 15-years-old children. In reply to that, the police officers pushed him down to the ground and 6-7 officers started beating him. Then they fettered him and took to the police station,” a resident of Muskhelishvili street said.
Press-center of the Ministry of Internal Affairs categorically denied information about abuse of power by police officers with humanrights.ge. According to the MIA, during the police raid Gocha Avlokhashvili verbally insulted the police officers and disobeyed them. As a result of what he was arrested for verbal insult and disobedience to the police under Article 166 and 173 of the Administrative Code of Georgia.