ნაციონალურმა მოძრაობამ კასპში მაჟორიტარობის კანდიდატი წარადგინა
29 ივნისს კასპში ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ლიდერებმა დავით ბაქრაძემ და ნიკა მელიამ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი წარადგინეს. საპარლამენტო არჩევნებში, დეპუტატობისთვის, კასპის მუნიციპალიტეტში ნუგზარ ნონიაშვილი იბრძოლებს, ნონიაშვილი  2006-2012 წლებში კასპის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილე იყო.
„კასპში, ისევე როგორც დანარჩენ საქართველოში, ხალხს უიმედობის განცდა აქვთ. გაზრდილია უმუშევრობისა და სიღარიბის დონე. პრობლემების მოგვარებას კი სჭირდება გუნდი, ხედვა და გეგმა“, - აღნიშნა ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ერთ-ერთმა ლიდერმა, დავით ბაქრაძემ.
ნიკა მელიას განცხადებით, ნაციონალური მოძრაობა კასპში გამარჯვებას აპირებს. მელიას თქმით, ამჟამად კასპთან მხოლოდ ერთი სიტყვა ასოცირდება - „ტატამი“, პარტიის სამომავლო გეგმაა, რომ კასპმა პროგრესი განიცადოს.
კასპის მუნიციპალიტეტის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის, ნუგზარ ნონიაშვილის განცხადებით, მისი ძირითადი დაპირებაა, ხალხისთვის ღირსების დაბრუნება: „ჩვენი დაპირებებია: პენსიის მატება 50 ლარით, საგადასახადო შეღავათების დაწესება და ადგილობრივი ბიუჯეტის მიზნობრივი ხარჯვა.“
,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის"  ლიდერები 30 ივნისს მაჟორიტარ დეპუტატობის კანდიდატებს ქარელის და ხაშურის მუნიციპალიტეტებში წარადგენენ.
კასპის მუნიციპალიტეტში პარტია „თავისუფალმა დემოკრატებმაც“ დაასახელეს მაჟორიტარობის კანდიდატი - ვახტანგ ბეჟიტაშვილი. ბეჟიტაშვილი კასპის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში დამოუკიდებელი დეპუტატი იყო. ამ დრომდე,  სხვა პოლიტიკურ სუბიექტებს,  და მათ შორის მმართველ პარტიას, შიდა ქართლის რეგიონის მუნიციპალიტეტში  ჯერ არ წარუდგენიათ მაჟორიტარობის კანდიდატები.

On June 29, leaders of the United National Movement Davit Bakradze and Nika Melia presented the single mandate MP candidate in Kaspi municipality. Nugzar Noniashvili will be the UNM majoritarian candidate for the 2016 parliamentary elections. In 2006-2012 he was Kaspi district deputy governor.
“In Kaspi, like in the rest Georgia, people are frustrated. Unemployment and poverty has increased. The problems can be resolved by a right political team, right vision and action plan,” said the UNM leader Davit Bakradze.
Nika Melia said the UNM will win elections in Kaspi and added that nowadays the municipality is associated with one word “play ground;” their political party plans to promote progress in Kaspi.
The MP candidate Nugzar Noniashvili said his main election slogan to the people is to restore dignity. “We promise people to increase the pension at 50 GEL; to reduce communal bills and to reasonably spend budget funds.”
On June 30, the UNM leaders will present the single mandate MP candidates in Kareli and Khashuri municipalities.
Free Democrats also presented their candidate in Kaspi municipality – Vakhtang Bezhitashvili. He was independent deputy in the Kaspi municipal board. Other political parties, including the ruling Coalition, have not presented their majoritarian candidates in the municipalities of Shida Kartli region so far.