შს სამინისტროს შიდა ქართლის მთავარი სამმართველოს უფროსმა თანამდებობა დატოვა
13 ივლისს შსს-ს შიდა ქართლის მთავარი სამმართველოს უფროსი, იაგო საური თანამდებობიდან, პირადი განცხადების საფუძველზე, გადადგა.
იაგო საურმა თანამდებობა მეორედ დატოვა. პირველად დაკავებული პოსტიდან 2014 წლის ივლისში გადადგა, თუმცა,  რამდენიმე თვეში, 2015 წლის აპრილში კვლავ შიდა ქართლის მთავარი სამმართველოს უფროსად დაინიშნა.
იაგო საური თანამდებობის მეორედ დატოვების მიზეზებზე არ საუბრობს, ამის შესახებ კომენტარს არც შსს-ს პრესსამსახურში არ აკეთებენ.
გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, იაგო საურის შემცვლელად ძველი თბილისის სამმართველოს უფროსის ყოფილი მოადგილის, კოტე ანანიაშვილის კანდიდატურა განიხილება.

Head of Shida Kartli Regional Department of MIA Resigned
On July 13, head of the Shida Kartli regional department of the Ministry of Internal Affairs Iago Sauri resigned based on his personal application.
It is his second resignation from the position. First he quitted job in July 2014 but several months later, in April 2015, he was again appointed to the position of the head of the MIA regional department.
Iago Sauri does not speak about the reasons of resignation; neither the MIA press-center comments about the issue.
Reportedly, former deputy head of the Old Tbilisi department of the MIA Kote Ananiashvili is supposed to replace Sauri on the position.