,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ წინააღმდეგ გორში აქცია გაიმართა
,,აიკრძალოს ნაციონალური მოძრაობა“- ამ და სხვა შეძახილებით გააპროტესტეს გორში ნაციონალური მოძრაობის წინასაარჩევნო კამპანიის დაწყება და  გორის მუნიციპალიტეტში მაჟორიტარ დეპუტატობის კანდიდატად ბადრი ბასიშვილის დასახელება. აქცია პარტია ,,ჩვენი სამშობლოს“ წევრებმა და მხარდამჭერებმა 14 ივლისს ,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“  გორის ორგანიზაციასთან გამართეს.
,,ამ ქვეყნისთვის შეურაცხმყოფელია ნაციონალური მოძრაობა, როგორც პოლიტიკური პარტია და ბადრი ბასიშვილის მაჟორიტარ კანდიდატად დასახელება, რომელიც იყო ზონდერი და ყველაფერზე პასუხისმგებელია, რა დანაშაულსაც წინა ხელისუფლება ჩადიოდა“,- განაცხადა პარტია  ,,ჩვენი სამშობლოს“ პოლიტიკურმა მდივანმა, ზვიად ხუბულაშვილმა.
აქციის მიმდინარეობას ნაციონალური მოძრაობის წევრები და მაჟორიტარობის კანდიდატი ბადრი ბასიშვილი  ოფისიდან  აკვირდებოდნენ.
„რუსი ოლიგარქის, ბიძინა  ივანიშვილისა და პუტინის მონებმა  მოაწყვეს ჩვენ წინააღმდეგ დღევანდელი აქცია. ჩვენ 8 ოქტომბერს გავიმარჯვებთ არჩევნებში, ეს აქცია კი გვახალისებს”,-განაცხადა ბასიშვილმა.
,,ერთიანმა ნაციონალურმა მოძრაობამ“ 10 ივლისს ქ. გორში მაჟორიტარ დეპუტატობის კანდიდატად ალექსანდრე გოგლიძე,  ხოლო გორის მუნიციპალიტეტში ბადრი ბასიშვილი დაასახელა.

“United National Movement Must Be Prohibited” – the pre-election campaign of the UNM was protested in Gori with this slogan. UNM nominated Badri Basishvili to be their single mandate candidate in the district for the upcoming parliamentary elections. The protest demonstration was organized by the members and supporters of the political party Our Homeland on July 14 near the UNM Gori office.
“United National Movement as a political party and nomination of Badri Basishvili to be the single mandate candidate in the elections is abusive for our country. Basishvili was zonder and he is responsible for all the crimes committed by the previous government,” political secretary of the Our Homeland Zviad Khubulashvili said.
During the demonstration UNM members and single mandate candidate Badri Basishvili watched the protest rally from their office.
“Slaves of the Russian oligarch Bidzina Ivanishvili and Putin organized this demonstration. We will win elections on October 8; this demonstration amuses us,” Basishvili said.
On July 10, UNM presented Aleksandre Goglidze to be the single mandate candidate in Gori and Badri Basishvili to be the single mandata candidate in the municipality.