გორთან მომხდარ ავტოსაგზაო შემთხვევას სამი ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა
21 აგვისტოს, ცენტრალური ავტობანის გორის მონაკვეთზე, ავტოსაგზაო შემთხვევას სამი ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა. გაჩერებულ ავტომობილს სატვირთო ავტომობილი შეეჯახა, შედეგად მსუბუქი ავტომობილი აფეთქდა. აფეთქებისას მსუბუქ ავტომობილში სამი ადამიანი იმყოფებოდა, მათ შორის არასრულწლოვანი ბავშვი. სამივე მათგანი ადგილზევე დაიღუპა, მსუბუქი ავტომობილის მძღოლი კი გადარჩა, იგი ავტომობილიდან იყო გადასული.
ადგილზე მობილიზებული იყო სამაშველო და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადები, ასევე საპატრულო პოლიცია. აფეთქების შედეგად ცეცხლი გაუჩნდა სატვირთო ავტომობილსაც. მსუბუქი ავტომობილში მყოფი გარდაცვლილი პირებიდან ერთ-ერთი შორენა ყაყიტაშვილია, რომელიც სახალხო დამცველის მონიტორი იყო შიდა ქართლში, იგი ასევე მუშაობდა წამების მსხვერპლთა ფსიქოსოციალური და სამედიცინო რეაბილიტაციის გორის ოფისის წარმომადგენლად.
შსს ავტოსაგზაო შემთხვევაზე დეტალურ მოკვლევას აწარმოებს, უწყების პრესსამსახურის ინფორმაციით, სატვირთო ავტომობილის მძღოლი სამართალდმცველებმა უკვე დააკავეს.

Three people died in the car accident near Gori
On August 21, three people died in the car accident on the central highway near Gori. The truck hit the stopped car and it exploded. During the explosion three people were sitting in the car, including a minor, All three died immediately. The driver of the car survived, because he was out of the vehicle.
The ambulance, police and emergency were mobilized on the spot. The truck inflamed after the explosion as well. Among the dead people is Shorena Kakitashvili, the monitor of the Public Defender’s Office in Shida Kartli. She also worked for the Gori office of the Georgian Center for Psycho-social and Medical Rehabilitation of Torture Victims.
MIA deliberately investigates the accident. The press-center of the agency disseminates the information that the driver of the truck is already detained by the law enforcement officers.