სანდრა რულოვსმა შიდა ქართლში გამართულ წინასაარჩევნო კამპანიაში მიიღო მონაწილეობა
„ჩვენი უპირატესობა არის ის, რომ ჩვენ ვიცით საქმის კეთება, თუმცა შეცდომებიც დაგვიშვია, ამას ვაღიარებთ. მე ვარ გარანტორი, რომ ეს აღარ განმეორდება“ - ეს განცხადება ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის მეუღლემ, სანდრა რულოვსმა კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ფერმაში, ადგილობრივ მოსახლეობასთან შეხვედრაზე გააკეთა.
ზუგდიდის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა, სანდრა რულოვსმა პირობა დადო, რომ თუ ,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" ხელისუფლებაში დაბრუნდება, ზეწოლას ადგილი აღარ ექნება. ყოფილი პირველი ლედი სოფელ ფერმის მოსახლეობას, ნაციონალური მოძრაობის მაჟორიტარობის კანდიდატის, ნუგზარ ნონიაშვილის მხარდაჭერის სანაცვლოდ, ინფრასტრუქტურული პრობლემების მოგვარებას დაჰპირდა: „სოფელში გზა და განათებები გაკეთდება. ასევე, როგორც ჩანს, მოსახლეობას უჭირს ბაქოსთან ურთიერთობა, რათა გაიტანოს პროდუქტები გასაყიდად, ჩვენ ამ პრობლემებს გამოვასწორებთ.“
„საზოგადოება მზად არის 2016 წლის არჩევნებისთვის. ამომრჩევლები გონივრულ არჩევანს გააკეთებენ არსებული უუნარო ხელისუფლების წინააღმდეგ. ეს ათმაგ სტიმულსა და ენერგიას გვაძლევს“, - განაცხადა კასპის მუნიციპალიტეტში ენმ-ის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა, ნუგზარ ნონიაშვილმა.
სოფელ ფერმის მაცხოვრებლების უმეტესობას ეთნიკურად აზერბაიჯანელები წარმოადგენენ. მათი თქმით, სოფლის მთავარ პრობლემას გზა და სასმელი წყალი  წარმოადგენს: „ ვინც გზისა და წყლის პრობლემებს მოგვიგვარებს, იმის მხარეს ვიქნებით.“
სანდრა რულოვსმა კასპის მუნიციპალიტეტის შემდეგ ხაშურის მაჟორიტარი კანდიდატის, როინ მახარობლიძის მხარდასაჭერ კამპანიაშიც მიიღო მონაწილეობა.
შიდა ქართლის რეგიონში ,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატები არიან: ქ. გორში ალექსანდრე გოგლიძე, გორის მუნიციპალიტეტში ბადრი ბასიშვილი, ქარელის მუნიციპალიტეტში ილია ბურჯანაძე, ხაშურის მუნიციპალიტეტში როინ მახარობლიძე, კასპის მუნიციპალიტეტში კი ნუგზარ ნონიაშვილი.

Sandra Roelofs participated in the pre-election campaign in Shida Kartli
“Our advantage is that we know how to do things, though, we admit that we made mistakes. I guarantee that it will not happen again”, - Sandra Roelofs, the wife of the former president Mikheil Saakashvili, told the local population in village of Perma in Kaspi Municipality.
Sandra Roelofs, the single mandate candidate in Zugdidi municipality from the United National Movement, promised that if the United National Movement re-takes the office, there will be no pressure. The former First Lady promised to fix infrastructural problems in the village Perma, if the population supports the single mandate candidate of the National Movement Nugzar Noniashvili: “The road and illumination will be made in the village. Also, it seems, the population has difficult relationship with Baku in terms of exporting the product, we will solve the problem”.
“The society is ready for the 2016 elections. The voters will make wise choice against the incapable government. It multiplies our energy and motivation”, - Nugzar Noniashvili, the single mandate candidate of the National Movement in the Kaspi Municipality said.
The majority of the population living in village of Perma is ethnic Azerbaijani people. They said the main problems in the village is road and lack of drinking water: “we will support anyone who will resolve the problem of the road and water.”
Sandra Roelofs took part in the campaign in support of the single mandate candidate Roin Makharoblidze in Khashuri too.
The single mandate candidates of the United National Movement in Shida Kartli region are: Aleksandre Goglidze in the city of Gori, Badri Basishvili in the Gori Municipality, Ilia Burjanadze in the Kareli Municipality, Roin Makharoblidze in the Khashuri Municipality, Nugzar Noniashvili in the Kaspi Municipality.