გორის მუნიციპალიტეტში „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ სარეკლამო ბანერები გაანადგურეს
17 სექტემბერს, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ფლავისმანში, რამდენიმე ადგილობრივმა მცხოვრებმა „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ მაჟორიტარობის კანდიდატის, ბადრი ბასიშვილის სარეკლამო ბანერები გაანადგურა.
კახა მიდელაშვილი, ერთ-ერთია მათ შორის, რომელმაც ნაციონალური მოძრაობის სარეკლამო ბანერი გაანადგურა. იგი სააგიტაციო მასალის ჩამოხევის მიზეზად მის კერძო საკუთრებაზე უნებართვოდ გაკვრას ასახელებს, თუმცა ნაციონალური მოძრაობის მიმართ უკმაყოფილებას არ მალავს. მისი თქმით, ნაციონალური მოძრაობის წევრები სოფელში ჩასვლას ვერ უნდა ბედავდნენ, რადგან მათ ხელისუფლებაში ყოფნის დროს ბევრი დანაშაული ჩაიდინეს: “ამ სოფლის სარეზერვო მიწები ისე გაყიდეს, რომ მოსახლეობამ არაფერი იცოდა.“
,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" მაჟორიტარობის კანდიდატ ბადრი ბასიშვილის განცხადებით, ის ადამიანები, რომლებმაც წინასაარჩევნო კამპანიაში ხელი შეუშალეს, ქართული ოცნების მხარდამჭერები და საჯარო სამსახურში დასაქმებულები არიან.
„პირები, რომლებმაც ჩვენი სარეკლამო ბანერები ჩამოხიეს, ქართული ოცნების წევრები არიან. სწორედ იმ პირებმა ჩვენი ახალგაზრდული ჯგუფის წევრებს სოფელში გადაადგილების საშუალება არ მისცეს.  მათ ვპირდები, რომ 8 ოქტომბერს, ხელისუფლების შეცვლის შემდეგ, მათ კანონის წინაშე პასუხი მოეთხოვება“,- განაცხადა ბასიშვილმა.
ფლავისმანში მომხდარ ინციდენტზე „ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ ერთ-ერთმა ლიდერმა ირმა ნადირაშვილმა საგანგებოდ გამართულ ბრიფინგზე იმ პირების ფოტოსურათები წარმოადგინა, რომლებმაც ბასიშვილს საარჩევნო კამპანიის ჩატარებაში ხელი შეუშალეს. მათ შორის იყვნენ: საუბნო  საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე, სოფლის რწმუნებული, საჯარო სამსახურში დასაქმებული პირები და მათი ოჯახის წევრებიც. ირმა ნადირაშვილმა ცენტრალურ საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარეს და შს სამინისტროს  მიმართა, რათა ინცინდენტზე რეაგირება მოეხდინათ.
,,ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს” გორის ორგანიზაციაში აცხადებენ, რომ ინცინდენტის მონაწილე პირები მათი პარტიის წევრები არ არიან, თუმცა არ გამორიცხავენ, რომ მხარდამჭერები იყვნენ. მმართველი პარტიის გორის ორგანიზაციის აღმასრულებელი მდივანი, გელა კაპანაძე ინციდენტის პროვოცირებაში ნაციონალურ მოძრაობას ადანაშაულებს.
წინასაარჩევნო კამპანიის ფარგლებში, ნაციონალურ მოძრაობის წარმომადგენლებს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს და სოფლის დატოვება მოსთხოვეს კასპის რაიონის სოფელ კავთისხევშიც.  კიდევ ერთი ინცინდენტი გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქიწნისში მოხდა, სადაც მოძრაობა ,,პაატა ბურჭულაძე სახელმწიფო ხალხისთვის" მაჟორიტარ კანდიდატს, მედეა აბაშიძეს საარჩევნო კამპანიის ჩატარებაში რამდენიმე პირმა ხელი შეუშალა და სოფლის დატოვება მოსთხოვა, რადგან იქ სახელისუფლებო კანდიდატსა და მოქმედ პარლამენტის წევრს, თემურ ხუბულურს, ჰქონდა შეხვედრა ერთ საათში ჩანიშნული.

Election banners of the United National Movement were destroyed in Gori Municipality
On September 17, several residents of Plavismani village in Gori Municipality destroyed the election banners of the single mandate candidate from UNM, Badri Basishvili.
Kakha Midelashvili is one of them who destroyed the UNM’s election banners. He said he did it, because the propaganda material was pinned to his property. However, he did not hide the negative attitude towards the UNM. He clarified that the members of the UNM shall not dare to arrive in the village, because they committed a lot of crimes while being in the government: “They sold out the reserve plots and the local population did not know anything about it”.
Badri Basishvili, the single mandate candidate from the UNM, said that the people who hindred his pre-election campaign are supporters of the Georgian Dream and public servants.
“The people, who destroyed our banners, are members of the Georgian Dream. Exactly those people did not allow members of our youth team to move in the village. I promise them that after the government is changed on October 8, they will be held responsible for their actions in accordance to the law”, - Badri Basishvili declared.
Irma Nadirashvili, one of the leaders of the UNM, presented the photos of the people, who created obstacles for Basishvili to conduct pre-election campaign, on the ad-hoc briefing dedicated to the incident in Plavismani. Among them were: the chairperson of the village polling commission, the attorney of the village, the public servants and their family members. Irma Nadirashvili appealed the chairperson of the Central Election Commission and MIA and requested to respond to the incident.
The Georgian Dream – Democratic Georgia’s Gori Organization declared the people involved in the incident are not their members, but it is not excluded that they are their supporters.  Gela Kapanadze, the executive secretary of the ruling party’s Gori office, accused the UNM in the provocation of the incident.
The UNM representatives were insulted and asked to leave the village Kavtiskhevi in the Kaspi District during the pre-election campaign. One more incident happened in the village Kitsnisi in Gori Municipality where Medea Abashidze, the single mandate candidate from the political party Paata Burtchuladze - State for People was deprived from the possibility to conduct the pre-election campaign and was asked to leave the village, because Temur Khubuluri, the single mandate candidate from the ruling party, had meeting one hour later in the same village.