ქეშალოში კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე ამომრჩევლებს კაბინაში მიჰყვება
უფლებათა ცენტრის მობილური ჯგუფის ინფორმაციით, მარნეულის 35-ე საარჩევნო ოლქის, ქეშალოს 38-ე საარჩევნო უბანზე საუბნო საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე, გაზანთერ ალიევი ერთ-ერთ ამომრჩეველს კაბინაში შეჰყვა და მიუთითა, თუ ვინ შემოეხაზა სიაში. ადამიანის უფლებათა ცენტრმა მას მოუწოდა, დაეტოვებინა კაბინა, მაგრამ ამომრჩეველს უკვე შემოხაზული ჰქონდა მოადგილის მიერ მითითებული კანდიდატი.
ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებელი, რომელიც დილიდან იმყოფება 38-ე უბანზე აღნიშნავს, რომ კომისიის თავმჯდომარის მოადგილის მხრიდან ეს ქმედება არაერთგზის განმეორდა, რაზეც დამკვირვებელმა დაარეგისტრირა საჩივარი.
ცენტრის დამკვირვებელმა ქეშალოს 38-ე საარჩევნო უბანზე შუადღით კიდევ ერთი დარღვევა დააფიქსირა - სამი ამომრჩეველი უბანზე ისე შეუშვეს, არ შეუმოწმებიათ ჰქონდათ თუ არა მარკირება. შეუმოწმებელმა ამომრჩევლებმა ხმა მისცეს, რაზეც ადამიანის უფლებათა ცენტრმა საჩივარი დაწერა.

In Keshalo, commission deputy chairperson followed voters into the polling booth
Human Rights Center’s mobile group reported that in the Keshalo village precinct # 38 in Marneuli DEC # 35 the precinct election commission (PEC) deputy chairman Gazanter Aliyev followed several voters into the booth and indicated whom to mark on the paper. HRIDC observers requested him to leave the booth but the voter had already marked the political subject which the deputy chair had asked him.
HRIDC observer, who is stationed in the precinct # 38 since morning, said that the deputy chair had acted in similar way in other cases too. The observer registered a complaint about the violation.
The HRIDC observer observed one more violation in the precinct # 38 – three voters were allowed into the polling station without checking their inking. They participated in the ballot and the observer filed a complaint about it.