კომისიის ერთ-ერთი წევრი ამომრჩეველს კაბინაში შეჰყვა
ბოლნისის 33-ე ოლქის, სოფელ ჭაპალას მე-40 საარჩევნო უბანზე, რეგისტრატორი ამომრჩევლებს პირადობის მოწმობებს არ სთხოვდა და არ ამოწმებდა დოკუმენტაციას.
ამავე უბანზე ნაკადის მომწესრიგებელმა ვერ დაარეგულირა ამომრჩეველთა ნაკადი, რის გამოც ამომრჩევლები უბანზე შეცვივდნენ. ამ დროს კომისიის თავმჯდომარემ მათ სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებლის ცნობით, კომისიის წევრები აცხადებენ, რომ ზოგიერთმა ამომრჩეველმა არ იცის წერა-კითხვა, რის გამოც მათ ხმის მიცემისას კაბინაში სჭირდებათ დახმარება.
იმ დროს, როცა უბანზე იმყოფებოდა ცესკოს წარმომადგენელი, საუბნო საარჩევნო კომისიის ერთ-ერთი წევრი ამომრჩეველს კაბინაში შეჰყვა და მიუთითა, რომელი კანდიდატი შემოეხაზა. ცესკოს წარმომადგენელმა მას სიტყვიერი გაფრთხილება მისცა.

Commission member accompanied the voter into the booth
In the Tchapala village polling station # 40 in Bolnisi DEC # 33 registrar did not request voters to provide IDs and did not check their documents.
At the same precinct, the regulator of the flow could not resist big wave of voters and they rushed into the polling station. The commission chairman insulted the voters.
Human Rights Center’s observer reported that the commission members say some voters are illiterate and they need help in the booth.
In that moment, CEC representative was in the precinct and witnessed how commission member accompanied a voter into the booth and suggested to mark concrete election subject. The CEC member gave verbal rebuke to the commission member.