ადამიანის უფლებათა ცენტრი საკონსტიტუციო სასამართლოში სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრის ბრძანების არაკონსტიტუციურად ცნობას ითხოვს
8 დეკემბერს, 12:30 საათზე, ადამიანის უფლებათა ცენტრი თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის საკონფერენციო დარბაზში პრესკონფერენციას გამართავს. პრესკონფერენცია შეეხება ადამიანის უფლებათა ცენტრის მიერ მომზადებულ კონსტიტუციურ სარჩელს, რომელიც ითვალისწინებს  სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრის 2014 წლის 10 აპრილის №55 ბრძანების არაკონსტიტუციურად ცნობას.

Human Rights Center Claims the Constitutional Court of Georgia to Declare the Decree of the Minister of Corrections Unconstitutional
On December 8, at 12:30 pm, in the conference hall of Human Rights House Tbilisi, Human Rights Center will hold press-conference about the constitutional lawsuit, where the organization requests the Constitutional Court of Georgia to declare the April 10, 2014 Decree # 55 of the Minister of Corrections of Georgia unconstitutional.