პანკისის პოლიციის განყოფილების უფროსად თეიმურაზ არაბული დაინიშნა
შს ახმეტის რაიონული სამმართველოს დუისის ქვეგანყოფილების უფროსად თეიმურაზ არაბული დაინიშნა. თემურ არაბული დაიბადა 1961 წლის 14 სექტემბერს. 1996 წლიდან 2001 წლის ჩათვლით, პანკისის კრიზისის დროს, ახმეტის პოლიციის უფროსად მუშაობდა. ის კახეთის პოლიციის ყოფილი უფროსის თამაზ თამაზაშვილის ახლო მეგობარია.
2001 წლიდან 2017 წლამდე თეიმურაზ არაბული ახმეტის პოლიციაში ინსპექტორად მუშაობდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტში არ განმარტეს, რატომ გაათავისუფლეს დუისის პოლიციის ქვეგანყოფილების უფროსის პოზიციიდან ბადრი ფილაშვილი.
შინაგან საქმეთა მინისტრად გიორგი გახარიას დანიშვნის შემდეგ უწყებაში საკადრო ცვლილებები განხორციელდა. შეიცვალნენ მინისტრის მოადგილეები და სხვადასხვა სამსახურების უფროსები, მათ შორის კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორიც. ამ თანამდებობაზე გიორგი ბუბუნაური სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენელმა შოთა ჭანუყვაძემ ჩაანაცვლა.
2012 წელს ჭანუყვაძე მუშაობდა კონტრტერორისტული ცენტრის დირექტორის მოადგილედ. 2012 წლის 13 ივნისს, თბილისში, სწორედ მის მიერ მიწოდებული ინფორმაციის საფუძველზე დააკავეს წარმოშობით დაღესტნელები მიკაილ კადიევი და რიზვან ომაროვი. მოხსენებით ბარათში ჭანუყვაძე წერდა, რომ ინფორმატორისგან მიღებული ინფორმაციით, თბილისში ბოჭორმის ქუჩაზე, ერთ-ერთ სახლში იმყოფებოდნენ მიკაილ კადიევი და რიზვან ომაროვი, რომელთაც ჰქონდათ იარაღი და აფეთქებების მოწყობას აპირებდნენ.
მიკაილ კადიევის განცხადებით, საცხოვრებელ ბინაში იარაღი მას ჭანუყვაძემ და მისმა თანამშრომლებმა ჩაუდეს, რის შემდეგაც ითხოვდნენ ეღიარებინათ, რომ იარაღი მათი იყო და შეღავათებს პირდებოდნენ. შს სამინისტრო დაკავებულ კადიევსა და ომაროვს ტერორისტული დანაშაულის მომზადებაში ადანაშაულებდა, საბოლოოდ კი ბრალად მხოლოდ იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა წაუყენეს.

Teimuraz Arabuli appointed to the position of the head of the Pankisi Gorge Police Sub-Division
Teimuraz Arabuli was appointed to the position of the head of the Duisi sub-division of the Akhmeta municipality department of the Ministry of Internal Affairs. Teimuraz Arabuli was born on September 14, 1961. From 1996 to 2001, during the crisis in the Pankisi Gorge, he was head of the Akhmeta police. He is a close friend of the former head of the Kakheti regional police department Tamaz Tamazashvili.
From 2001 to 2017 Teimuraz Arabuli was inspector in the Akhmeta police.
Kakheti regional department of the MIA did not clarify why Badri Pilashvili was dismissed from the position of the Duisi police subdivision.
After Giorgi Gakharia became the Minister of Interior of Georgia, there was personnel changes in the Ministry. The deputy ministers and heads of several divisions were replaced including the director of the Kakheti region police department. Shota Tchanukvadze, representative of the State Security Service, replaced Giorgi Bubunauri in the regional police department.
In 2012, Tchanukvadze was deputy director of the Counter-Terrorist Center. On June 13, 2012 Michael Kadiev and Rizvan Omarov from Dagestan were arrested in Tbilisi based on Tchanukvadze’s report. In his report Tchanukvadze wrote that according to the information he had received from his source of information, Michael Kadiev and Rizvan Omarov were living in a flat in Botchorma Street in Tbilisi, where they kept weapon and planned explosions.
Michael Kadiev stated that Tchanukvadze and his officers planted weapon in their flat and then demanded them to admit that they had guns and offered some privileges. MIA blamed Kadiev and Omarov in plotting the terrorist crime. Finally, they were convicted for illegal purchase and possession of weapon.