ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს კონკურსს რამდენიმე ვაკანსიაზე
ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს კონკურსს რამდენიმე ვაკანსიაზე თბილისში, კახეთისა და ქვემო ქართლის რეგიონებში პროექტის „წყალი ღარიბებისთვის“ ფარგლებში. პროექტს ევროპის კომისიის ფინანსური დახმარებით ახორციელებს გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების კავკასიური ქსელი (CENN), რომლის პარტნიორიც არის ადამიანის უფლებათა ცენტრი.
ინფორმაცია პროექტის შესახებ
ადამიანის უფლებათა ცენტრი არის გარემოსადცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების კავკასიური ქსელის (CENN) პარტნიორი პროექტში წყალი ღარიბებს, რომელიც დაფინანსებულია ევროკომისიის პროგრამის ფარგლებში:
ქვეყანაზე დაფუძნებული დახმარების სქემა საქართველოსთვის
პროექტის საბოლოო მიზანია დაიცვას საქართველოს მოწყვლად მულტი-კულტურულ თემებში მოქალაქეების ჯანმრთელობის უფლება და ხელი შეუწყოს ადეკვატური საცხოვრებელი სტანდატების შექმნას.
ადამიანის უფლებათა ექსპერტი
ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს კონკურსს  კახეთის და ქვემო ქართლის რეგიონში არსებული WASH (წყლის, სანიტარიული და ჰიგიენის) სტანდარტებთან დაკავშირებული ადამიანის უფლებების მდგომარეობის კვლევის მომზადებაზე  პროექტის „წყალი ღარიბებისთვის“ ფარგლებში. პროექტს ევროპის კომისიის ფინანსური დახმარებით ახორციელებს გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების კავკასიური ქსელი (CENN), რომლის პარტნიორიც არის ადამიანის უფლებათა ცენტრი. კვლევის მოსამზადებლად ცენტრი იწვევს სამართალმცოდნეს, საერთაშორისო სამართლის სპეციალისტს ან შესაბამისი სფეროს წარმომადგენელს.
სამუშაო ადგილი: თბილისი
კვლევის ღირებულება: 3200 ევრო (დარიცხული) ექვივალენტი ლარებში
ვალდებულებები:
• ექსპერტი მოამზადებს ქვემო ქართლისა (დმანისის, მარნეულის, თეთრიწყარო, წალკის მუნიციპალიტეტებში) და კახეთის რეგიონების (ახმეტის, საგარეჯოს და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტებში) მულტი-ეთნიკურ მოწყვლად თემებში არსებულ სკოლებში, საბავშვო ბაღებში, თავშესაფრებსა და სამედიცინო დაწესებულებში WASH-თან დაკავშირებული ადამიანის უფლებების მდგომარეობის ანალიზს.
• ექსპერტი პროექტის გუნდთან და ასისტენტთან ერთად განახორციელებს საველე ვიზიტებს შერჩეულ მუნიციპალიტეტებში და ჩაატარებს ადგილზე კვლევას, გამოკითხვებს.
• უმაღლესი იურიდიული განათლება (მაგისტრის ხარისხის საერთაშორისო სამართლის) ან მსგავსი სპეციალობით მაგისტრის ხარისხი.
• WASH-თან დაკავშირებული ადამიანის უფლებების ან ზოგადად ადამიანის უფლებათა თემაზე კვლევის გამოცდილება;
• ინგლისური და ქართული ენის სრულყოფილი ცოდნა (წერილობით და ზეპირად)
პიროვნული თვისებები და უნარ-ჩვევები:
• ძლიერი ორგანიზაციული უნარები და კომუნიკაბელურობა. კვლევის, მონაცემთა ანალიზის და ანგარიშების მომზადების გამოცდილება და უნარი;
• სამუშაო პროცესის დროს მოქნილობა (პასუხების გაცემა დროულად/ეფექტური უკუკავშირი პროგრამის შესახებ კომენტარებსა და კითხვებზე)
დაინტერესებულ კანდიდატებს, გთხოვთ გამოაგზავნოთ CV (ინგლისურ ენაზე), სამოტივაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე) ორი რეკომენდატორის საკონტაქტო ინფორმაციასთან ერთად და თქვენს მიერ მომზადებული კვლევის ერთ-ერთი ნიმუში, შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: <120>infohridc@gmail.com 26 თებერვლის 18:00 საათამდე.
გთხოვთ ელექტრონული წერილის თემაში მიუთითოთ პოზიციის დასახელება. დავუკავშირდებით მხოლოდ შერჩეულ კანდიდატებს. არასრული განაცხადი არ განიხილება. არ მიიღება სატელეფონო ზარები.
ადგილობრივი კოორდინატორი კახეთის რეგიონში
კახეთის რეგიონში ადგილობრივი კოორდინატორის საქმიანობის კოორდინაციას და ზედამხედველობას გაუწევს ადამიანის უფლებათა ცენტრის ადამიანის უფლებების სპეციალისტი/პროექტის კოორდინატორი.
სამუშაო ადგილი: ქ. გურჯაანი, კახეთის რეგიონი
სამუშაო გრაფიკი: სრული განაკვეთი
ხელშეკრულების ვადა: 27 თვე
საცდელი ვადა: 2 თვე
ხელფასი: 510 ევრო (დარიცხული) ექვივალენტი ლარში
• კახეთის რეგიონში (ახმეტა, საგარეჯო და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტებში) პროექტის აქტივობების კოორდინაცია და ეფექტური განხორციელება;
• დაეხმაროს პროექტის გუნდს კახეთის რეგიონში მისიების დაგეგმვასა და განხორციელებაში, პროექტის სხვადასხვა კომპონენტის დაგეგმვა, განხორციელება და მონიტორინგი
• აქტიური კომუნიკაცია ადგილობრივ სახელმწიფო და არასახელმწიფო ინსტიტუტებთან
• სამუშაო გეგმის შემუშავებაში მონაწილეობა
• მგზავრობის და სხვა ლოჯისტიკური საკითხების კოორდინაცია რეგიონის მასშტაბით;
•  პროექტის ფარგლებში  დაგეგმილი აქტივობების განხორციელების დროს მოაწესრიგოს შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაცია სათაო ოფისთან შეთანხმებით;
• საჭიროების შემთხვევაში განახორციელოს სხვა მოვალეობები პროექტის ფარგლებში
• სულ მცირე 3 წლიანი გამოცდილება პროექტის კოორდინაცია/მართვაში;
• ძლიერი ორგანიზაციული უნარები და კომუნიკაბელურობა.
• კვლევის, მონაცემთა ანალიზის და ანგარიშების მომზადების გამოცდილება და უნარი;
• კახეთის რეგიონში მუშაობის გამოცდილება და რეგიონში არსებული მდგომარეობის ცოდნა
დაინტერესებულ კანდიდატებს, გთხოვთ გამოაგზავნოთ CV (ინგლისურ ენაზე), სამოტივაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე) ორი რეკომენდატორის საკონტაქტო ინფორმაციასთან ერთად შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: <237>infohridc@gmail.com 26 თებერვლის 18:00 საათამდე.
იურისტი კახეთის რეგიონში
სამუშაო ადგილი: გურჯაანი, კახეთის რეგიონი (დაფარვის ზონა: ახმეტა, ლაგოდეხის და საგარეჯოს მუნიციპალიტეტები)
განაკვეთი: არასრული
გამოსაცდელი პერიოდი: 2 თვე
ხელფასი: 230 ევროს ექვივალენტი ლარებში (დარიცხული)
• მოქალაქეებისთვის იურიდიული კონსულტაციების გაწევა და წარმომადგენლობა სასამართლოში, ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოებში, სხვა სამთავრობო ან არასამთავრობო ინსტიტუტებში მათი სოციალური და ჯანმრთელობის უფლებების დაცვის მიზნით;
• სამიზნე ჯგუფებთან გასვლითი შეხვედრების ორგანიზება და ადგილზე პრობლემების ადვოკატირება
• სარჩელებისა და სხვა დოკუმენტების მომზადება ადგილობრივი სასამართლოებისათვის და სახელმწიფო უწყებებისთვის;
• საჭიროების შემთხვევაში ევროპის ადამიანის უფლებათა სასამართლოსთვის განაცხადის მომზადებაში მონაწილეობა კონვენციის მე-2 მუხლის დარღვევასთან დაკავშირებულ საქმეებზე;
• პოლიტიკის დოკუმენტებისა და საკანონმდებლო წინადადებების მომზადება;
• ადგილობრივ სამოქალაქო და მედია ორგანიზაციებთან თანამშრომლობა
• ადგილობრივი ხელისუფლების ორგანოებთან თანამშრომლობა და პროექტის ფარგლებში აღმოჩენილი პრობლემების ადვოკატირება;
• საკრებულოებში სესიების დასწრება და მონიტორინგი, როდესაც წყალთან, სანიტარიასა და ჰიგიენასთან დაკავშირებული საკითხები განიხილება შესაბამის მუნიციპალიტეტებში;
• დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან თანამშრომლობა და მათგან შესაბიმისი ინფორმაციის გამოთხოვა;
• ორგანიზაციის სხვა საქმიანობებში მონაწილეობის მიღება
მოთხოვნები
• უმაღლესი იურიდიული განათლება,
• ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდის დამადასტურებელი სერთიფიკატი და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრობის დამადასტურებელი მოწმობა (საერთო სპეციალიზაციის მიმართულებით)
• იურისტად მუშაობის სულ მცირე 4-5 წლიანი გამოცდილება
• ინგლისური ენის ცოდნა სულ მცირე  B2 დონეზე
• დამოუკიდებლად და გუნდში მოუშაობის უნარი და მოტივაცია
• კომპიუტერის საოფისე პროგრამების ცოდნა
დაინტერესებულ კანდიდატებს, გთხოვთ, გამოაგზავნოთ CV, სამოტივაციო წერილი (ქართულ ენაზე) და ორი რეკომენდატორის საკონტაქტო ინფორმაცია შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე:  <341>infohridc@gmail.com
დოკუმენტების მიღების ბოლო ვადაა 2018 წლის 26 თებერვალი 18:00 სთ.
გთხოვთ წერილის თემაში მიუთითოთ პოზიციის დასახელება. დავუკავშირდებით მხოლოდ შერჩეულ კანდიდატებს. არასრული განაცხადი არ განიხილება. არ მიიღება სატელეფონო ზარები
იურისტი ქვემო ქართლის რეგიონში
სამუშაო ადგილი: რუსთავი, ქვემო ქართლის რეგიონი (დაფარვის ზონა: დმანისის, მარნეულის, თეთრიწყარო, წალკის   მუნიციპალიტეტები)
დაინტერესებულ კანდიდატებს, გთხოვთ, გამოაგზავნოთ CV, სამოტივაციო წერილი (ქართულ ენაზე) და ორი რეკომენდატორის საკონტაქტო ინფორმაცია შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე:  <447>infohridc@gmail.com
დოკუმენტების მიღების ბოლო ვადაა 2018 წლის 26 თებერვალი 18:00 სთ

Human Rights Center announces competition on several vacant positions in the framework of the Project “Water for the Poor”, which is implemented by the Caucasus Environmental NGO Network (CENN) with financial support of the European Commission. Human Rights Center is partner in the project.
Project background:
Human Rights Center is partner of the CENN in the frame of the project Water for the Poor, which is implemented with financial support of the European Commission under the program European Instrument for Democracy and Human Rights (EIDHR): Country-Based Support Scheme for Georgia.
The overall objective of the Action is to protect and promote the right to health and to adequate living standards of citizens in vulnerable multi-ethnic communities of Georgia.
Expert on WASH related Human Rights
Human Rights Center announces a competition for the preparation of the baseline analysis on WASH related human rights in Kakheti and Kvemo Kartli regions. For the purpose, Human Rights Center is accepting applications from human rights lawyer, specialist of international law or related field.
Duty station: Tbilisi, Georgia
Total budget for the research: 3200 EURO (gross) equivalent in GEL
Duties:
• Expert on WASH related human rights shall analyse human rights’ violations and identify key challenges related to WASH in schools, kindergartens, orphanages, shelters and health centres in vulnerable communities of seven municipalities in Kvemo Kartli (Dmanisi, Marneuli, Tetritskaro, Tsalka municipalities) and Kakheti regions (Akhmeta, Sagarejo, Lagodekhi municipalities). Define key types of human rights’ violation and hot-spot communities where the project will focus. The analysis will be based on the Georgian legislation as well as the WHO, UNICEF and EU WASH standards and policy guidelines. The legal analysis report on violations of health and social rights (along with the assessment of baseline WASH conditions A3.1), will identify hot-spot communities, which suffer the most and will further guide the project’s focus. The process will involve community meetings, consultation with local authorities and representatives from schools, kindergartens, orphanages, shelters and health centres of the target communities.
• The expert will report to HRC coordinator of the project and will plan all activities and field visits with the HRC team.
Required Competencies
• High education in Law (MA of International Law, human rights law or environmental law);
• working experience on WASH related human rights  and ability to conduct studies/assessments;
• Fluency in English and Georgian (both written and oral).
Abilities and Skills
• Demonstrated organizational and communication skills. Solid skills in research (information collection), data analysis and reporting
• Flexible during working process (in providing answers / feedback to the comments and questions from the program).
Applicants should send their resume (CV), cover letter in English with contacts of 2 references and example of past research to the email address:  infohridc@gmail.com   before 18:00 on Monday, February 26, 2018. Incomplete applications will not be considered.
Please specify the position title in the subject line. Only short-listed applicants will be contacted for interview. Incomplete applications will be rejected. No phone calls, please.
Local coordinator in Kakheti region:
Local coordinator in Kakheti region will work under the guidance and direct supervision of HR specialist/project coordinator at Human Rights Center.
Duty station: Gurjaani, Kakheti region
Working hours: full time
Contract duration: 27 months
Probation period: 2 months
Salary: 510 EURO (Gross) equivalent in GEL
The local coordinator will have following duties:
• Coordinate and ensure smooth implementation of all scheduled activities in Kakheti region (Akhmeta, Sagarejo and Lagodekhi municipalities) in the framework of the Action;
• Provide support to the project team in accomplishing missions to Kakheti region and planning, implementing and monitoring various project components;
• Conduct active communication with local state and non-state institutions;
• Participate in the elaboration of the working plan;
• Coordinate travel arrangements and logistical issues
• Assist in the financial management tasks under the responsibility of Human Rights Center;
• Perform other duties as required
• Minimum 3 years of experience in coordinating/managing activities in projects.
• Working experience at nongovernmental sector related to rural development spheres and/or experience international organization will be an asset;
• Demonstrated organizational, analytical, communication, interpersonal and intercultural skills. Solid skills in research (information collection), data analysis and reporting
• Experience and knowledge of Kakheti region context
Applicants should send their resume (CV), cover letter in English and contacts of 2 references to the email address:  infohridc@gmail.org  before 18:00 on Monday, February 26, 2018.
Incomplete applications will not be considered.
Lawyer in Kakheti region
Salary: 230 EURO (Gross) equivalent in GEL
Duties of the lawyer in Kakheti region for this project include but are not limited at:
• provide local beneficiaries with free legal assistance and representation in the court, local administrative bodies, state and non-state institutions to defend their social and health rights;
• planning field visits in different sites of the region and advocacy of identified problems;
• Preparation of lawsuits and other documents for local courts and state institutions;
• in case of necessity prepare applications to the European Court on Human Rights to claim a violation of Article 2 of the Convention;
• preparation of policy papers and legislative proposals;
• Cooperation with local civil society and media organizations;
• cooperation with local state bodies and advocacy of the problems identified in the frame of the project;
• attend and monitor the sessions of the municipal councils, when the concrete issues related with the access to water, sanitary or hygiene standards will be discussed.;
• to cooperate with National Centre for Disease Control (NCDC) to obtain reliable information on WASH related health issues of target communities
• Participation in the organization's other activities.
• A University Degree in law
• The lawyer’s  certificate of  Georgian  Bar Association and the GBA membership document  (general specialization)
• At least 4-5 years of work experience as a lawyer
• Knowledge of English language at least B2 level
• Ability and motivation to work independently as well as in a team;
• Knowledge of MS Office/Internet applications.
Interested applicants are requested to send CV, Motivation Letter (in Georgian) and contacts of 2 references to the mail: infohridc@gmail.org  before18:00 pm on February 26, 2018
Lawyer in Kavemo Kartli region
Duty station: Rustavi, Kvemo Kartli region (covering the Dmanisi, Marneuli, Tetritskaro, Tsalka municipalities)
Duties of the lawyer in Kvemo Kartli region for this project include but are not limited at: