ხვალ, 11 ოქტომბერს, 11:30 საათზე, ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტები    "კვირას" პრესკლუბში 20 ივნისს საპროტესტო აქციის დარბევისას დაზარალებული ჟურნალისტების საქმეზე პრესკონფერენციას გამართავენ.
ბოლო ინფორმაციით, გენერალური პროკურატურის მიერ დაზარალებულად ცნობილია 67 პოლიციელიდა 4 დემონსტრანტი. მათ შორის დაზარალებულის სტატუსი დღემდე არ აქვს მინიჭებულიმოქალაქეებს, რომლებმაც მძიმე დაზიანება მიიღეს გაურკვეველი წარმოებისტყვიებისაგან. შესაბამისად, საზოგადოებას უჩნდება სამართლიანი განცდა, რომმიმდინარე გამოძიება მიკერძოებული და არაობიექტურია და არ არსებობს შესაბამისიპოლიტიკური ნება პროცესების სამართლებრივ რეჟიმში წარმართვისათვის.

Tomorrow, on October 11, at 11:30 am, in the press-club “Kvira”, lawyers of Human Rights Center will hold press-conference about the cases of the journalists injured during the dispersal of the June 20 protest demonstration.
According to the most recent information, the Office of the Prosecutor General granted victim status to 67 police officers and 4 demonstrators. However, the citizens, who were gravely injured by unidentified bullets, have not received the victim status so far. Consequently, the society doubts over the partiality of the investigation and wonders whether there is political will to conduct the process fairly.