პოლიტიკური მკვლელობა ბათუმში
გუშინ ბათუმის ცენტრში მოკლეს აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების განყოფილების ხელმძღვანელი თემურ ინაიშვილი. წინასწარი ინფორმაციით, მკვლელობა მაყუჩიანი იარაღით განხორციელდა პროფესიონალის მიერ.
საზოგადოებრივი მოძრაობა „ჩვენი აჭარას“ წარმომადგენლის კობა ხაბაზის განცხადებით, მკვლელობა პოლიტიკურია და ინაიშვილი ასლან აბაშიძის რეჟიმის მიერაა მოკლული. მას არ აპატიეს საქართველოს ახალი ხელისუფლების მიმართ აშკარა სიმპატიები.
ადგილობრივი ხელისუფლების განცხადებით  მკვლელობის მოტივი კრიმინალია და მას არანაირი პოლიტიკური სარჩული არ უნდა დაედოს.
დღესვე ვრცელდება ინფორმაცია, რომ ბათუმში გვიან ღამით დააკავეს ნაციონალური მოძრაობის წევრები ნემო ანანიძე და ვაჟა კახიძე. ისინი ქუჩაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ყოველგვარი ბრალდების გარეშე დააკავეს.

Political Murder in Batumi
Yesterday the Head of the Interior Ministry of the Autonomous Republic of Ajara, Temur Inaishvili, was murdered. The murder was allegedly conducted by a professional killer in the center of Batumi City.
Koba Khabazi, a representative of "Chveni Ajara", considers this to be a political assassination, and claims that Inaishvili was killed by the order of Aslan Abashidze for openly expressing his sympathy towards the new government.
However, according to the local government, the murder was purely criminal and could not be considered politically motivated.
Two members of the National Movement, Nemo Ananidze and Vazha Kakhidze, were detained in Batumi. Representatives of the Interior Ministry of Ajara detained them in the street without any charge.