შალიკიანს თავისუფლება 2 მლნ ლარი დაუჯდება
ტყიბულის მაჟორიტარი დეპუტატი, ბონდო შალიკიანი, რომელიც საკუთარ სახლში დააკავეს, შესაძლოა გათავისუფლდეს. ამის მიზეზი შალიკიანის მხრიდან გარკვეული თანხის გადახდის სურვილია.
როგორც საზოგადოებისთვის არის ცნობილი, ბონდო შალიკიანს პროკურატურა დიდი ოდენობით თანხების დამალვას და სახელმწიფოსთვის ზარალის მიყენებაში ედავებოდა.
შალიკიანის ადვოკატის მიერ გავრცელებული ინფორმაციიდან ირკვევა, რომ შალიკიანი მზად არის 2 მლნ ლარი გადაიხადოს.
გავრცელებული ინფორმაციით, შალიკიანს ჩამოერთმევა ქუთაისის ავტოქარხნის აქციათა 10%, იმერეთის სხვადასხვა რაიონში განთავსებული 12 ბენზინგასამართი სადგური, ადგილობრივი ტელეკომპანია “ქუთაისი“ და სხვა.

Freedom will Cost 2 Million GEL for Shalikiani
Bondo Shalikiani, Deputy of Tkibuli District, who was arrested in his own house, is likely to be released soon. The reason is that Shalikiani is ready to pay a certain amount of money.
As the public has already been informed, the Prosecutor’s Office charged Shalikiani with concealing a large amount of money and inflicting serious damage to the state. According to Shalikiani’s lawyer, the Deputy of Tkibuli District agreed to pay 2 million GEL. The state is going to confiscate 10 percent of his car factory shares, 12 petrol stations located in different districts of Imereti Region, and the local television station “Kutaisi” from Shalikiani.