ზუგდიდში გარემოვაჭრეები პოლიციას დაუპირისპირდნენ
ზუგდიდი.29.07.04.მედია-ნიუსი. ზუგდიდის ცენტრალურ ბაზართან 100-მდე გარემოვაჭრის საპროტესტო აქცია გაიმართა. ისინი პოლიციას წინააღმდეგობას უწევენ და კუთვნილი ჯიხურების აღების საშუალებას არ აძლევენ.
როგორც აქციის მონაწილეები აცხადებენ, პოლიციასა და ბაზრის ხელმძღვანელობას მათ მაგიერ სხვა პირებისთვის ადგილების გამოთავისუფლება აქვთ გადაწყვეტილი.
ბაზრის შესასვლელთან მობილიზებული იყო სპეცნაზი, რომლის წარნომადგენელთა თქმით, გარევაჭრობა ერთხელ და სამუდამოდ უნდა აღიკვეთოს, თუმცა შეეცდებიან, გარემოვაჭრეთა კანონიერი უფლებებიც დაიცვან.

Street Traders Against the Police in Zugdidi
More than 100 street traders held a protest at the central market of Zugdidi. They resisted the police and did not allow the police to take away their stores.
The protestors claim that the police and the management of the market have decided to give their places to other vendors.
In the entrance of the market there was a special team of police and their representatives who stated that street trading must be forestalled once and for all, though they’ll try to defend the legal rights of street traders as well.