შალვა ნათელაშვილი კანონში ცვლილებების შეტანას აპროტესტებს
თბილისი.09.08.04. მედია-ნიუსი. ლეიბორისტული (შრომის) პარტიის ლიდერი შალვა ნათელაშვილი აცხადებს, რომ 24 ივნისს საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვლმა მალულად ხელი მოაწერა შრომის კანონში ცვლილებებს, რომლის მიხედვითაც ყველა საბიუჯეტო უწყების მუშაკს დააწერინებენ განცხადებას და სამუშაოს დაატოვინებენ.
ლეიბორისტთა ლიდერის თქმით, საერთაშორისო ნორმებით, მუშაკს სამუშაოდან გათავისუფლების შესახებ ორი თვით ადრე უნდა ეცნობოს და დამატებითი ხელფასი მიიღოს. სააკაშვილი კი ამ პროექტის დაკანონებას დღემდე მალავს.
შალვა ნათელაშვილი მოუწოდებს მოსახლეობას, არ დაწერონ სამსახურიდან წასვლის შესახებ განცხადებები და ერთად ებრძოლონ უკანონობას.
მისივე ინფორმაციით კანონი ძალაში 1 იანვრიდან ამოქმედდება.
პროფესიული კავშირების გაერთიანების თავმჯომარის მოადგილე ირაკლი პეტრიაშვილი აცხადებს, რომ შრომის კანონში ცვლილებების შესახებ მანაც ახლახანს შეიტყო.
კანონში შეტანილი ცვლილებები, რომელსაც პრეზიდენტმა 24 ივნისს მოაწერა ხელი, არ შეესაბამება საერთაშორისო ნორმებს. კერძოდ, დარღვევაა მუშაკის გათავისუფლების შესახებ ორი თვის მაგივრად ერთი თვით ადრე გაფრთხილება და ამასთან, არ არსებობს კომპენსაციის ანაზღაურების სოციალური გარანტიები.

Shalva Natelashviuli Protests Amendments to the Labor Law
Shalva Natelashvili, leader of the Labor Party declared that Mikheil Saakashvili, the President of Georgia secretly signed the amendments to the Labor Law, which considers the dismissal of all employees of budget maintained facilities.
The leader of the Labor Party said that according to International Norms an employee must be given two months notice on his dismissal and  must receive additional salary. Saakashvili conceals the fact that the project has already been approved and became law.
Shalva Natelshvioli calls on the population not to sign resignation letters and to fight against unlawfulness.
According to Shalva Natelshvili the law will go into effect from January 1, 2004.
Irakli Petriashvili, Deputy Chairman of Trade Unions stated that he had just been informed about the amendments in the Labor Law.
The amendements to the law, which the President signed on June 24, 2004 do not correspond with International Norms. Namely, giving one month instead of two months notice to the employee regarding his/her dismissal is a violation; furthermore there are no social guarantees for compensation.