ბაქო-ჯეიჰანის ნავთობსადენის გამო პოლიციასა და მოსახლეობას შორის შეტაკება მოხდა
თბილისი. 09.08.04. მედია ნიუსი. ბორჯომის რაიონის სოფ. ტაბაწყურში 60-70 ადგილობრივმა მაცხოვრებელმა გზა გადაკეტა და ხელი შეუშალა ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის ნავთობსადენის მშენებლობას.
შემთხვევის ადგილზე მისულ სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო შს მთავარი სამმართველოს ბორჯომის შს სამმართველოს თანამშრომლებსა და მოსახლეობას შორის შეტაკება მოხდა.
მოსახლეობის მხრიდან ქვებისა და სხვა საგნების სროლის შედეგად ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღეს სამხარეო შს მთავარი სამმართველოს სისხლის სამართლის სამძებროს სამმართველოს განყოფილების უფროსმა, პოლიციის პოლკოვნიკმა ჯემალ გიორგაძემ და ბორჯომის შს სამმართველოს შესაბამისი სამსახურის ინსპექტორმა პოლიციის უმცროსმა ლეიტენანტმა მანუჩარ ჭყოიძემ.

Clash between Police and the Local Population Due to Baku-Ceyhan Pipeline
In the village Tabatskuri of Borjomi Region 60-70 persons of the local population blocked the way to hinder the construction of Baku-Tbilisi-Ceyhan Pipeline.
There was a clash between the population and the police of the Borjomi Department of the Samtskhe-Djavakheti Regional Main Department of the Interior Ministry, who came to the site.
As a result of the population throwing stones at the policemen, Colonel Djemal Giorgadze, the head of the Criminal Investigation Department of the Regional Main Department of the Interior Ministry and Junior Lieutenant Manuchar Chkoidze, the Inspector of the Relevant Service of Borjomi Department were injured.