კოკოითის რეჟიმი შეთანხმებებს მაინც არღვევს
თბილისი.18.08-04.მედია-ნიუსი. თბილისში ქართულ-ოსური  კონფლიქტის მოწესრიგების შერეული საკონტროლო კომისიის თავჯდომარეების მიერ ცეცხლის შეწყვეტის შესახებ კიდევ ერხელ მიღწეული შეთანხმების მიუხედავად, წუხელ სოფელი ერედვი და ერედვ-ხეთის შემოვლითი გზა კვლავ ინტენსიურად იბომბებოდა. ცეცხლი ამჟამად ოსების მიერ კონტროლირებადი სოფლებიდან -სარაბუკიდან, დმენისიდან და წვერიახოს მაღლობებიდან გაიხსნა.
დაიღუპა საქართველოს შინაგანი ჯარის სამი მოსამსახურე, დაიჭრა ხუთი. მათი კონფლიქტის ზონიდან გამოყვანა გართულებულია, რადგან კვლავ არსებობს ოსების მხრიდან ცეცხლის გახსნის საფრთხე.
საპასუხო ცეცხლი გახსნა ქართულმა მხარემაც, თუმცა მსხვერპლის რაოდენობის შესახებ ოსური მხარე ცნობებს არ ავრცელებს.
არსებობს ინფორმაცია, რომ თითქმის ყოველ ღამე ინტენსიური სროლის გამო, ცხინვალი რამდენიმე ათეულმა ადამიანმა, ძირითადად, ქალებმა და ბავშვებმა დატოვეს.
შეგახსენებთ, რომ დღეს ცხინვალში იგეგმება შერეული საკონტროლო კომისიის სხდომა, რომელსაც ედუარდ კოკოითიც დაესწრება. ამ სხდომის შემდეგ გაირკვევა, შედგება თუ არა მისი შეხვედრა საქართველის პრემიერ მინისტრთან ზურაბ ჟვანიასთან.
ამასთან, წუხანდელი სროლების გამო, დღის წესრიგიდან მოიხსნა ქართული მხარის მიერ კონფლიქტის ზონიდან შინაგანი ჯარის ნაწილების 30 პროცენტის გამოყვანის საკითხი. საქართველოს ხელისუფლება ამის გაკეთებას მხოლოდ იმ შემთხვევაში აპირებდა, თუ ოსური მხარე ცეცხლის შეწყვეტის შესახებ შეთანხმებას არ დაარღვევდა.

The Regime of Kokoiti Breaks the Agreement
Tbilisi. 18.08.04. Media News.  Despite the agreement reached by chairpersons of the joint controlling committee on stopping fire, the village of Eredvi and the road from Eredvi to Kheti were intensively bombed. The fire was opened from the villages controlled by Ossetians – from the Sarabuki, Dmenisi and Tsveriakho hills.
Three persons of the Ministry of Interior of Georgia have been killed and five wounded. It is still too complicated to try and move them from the conflict zone as the danger of bombing still exists.
The Georgian side answered with fire in return, though the Ossetian side does not spread any information about the number of victims.
Information is spread that tens of people - mainly children and women - have left Tskhinvali because of the intensive shootings.
To remember, the meeting of the joint controlling committee is planed to be held today and Kokoiti will attend it. The question regarding a meeting of kokoiti and Zurab Zhvania, the Georgian Prime-minister will be decided at this meeting.
The issue of taking 30% of Georgian military formations from the conflict zone has been removed from  the agenda because of the afore-mentioned bombing and breaking of the agreement.