ყოფილი გარემოვაჭრეები გადასახადის გაზრდას აპროტესტებენ
თბილისი.18.08.04.მედია-ნიუსი. თბილისის ცენტრალური სუპერმარკეტის ადმინისტრაციას ყოფილი გარემოვაჭრეები დაუპირისპირდნენ და მას ბაზრის სავაჭრო ადგილებზე დაწესებული ტარიფის უკანონოდ გაზრდაში ადანაშაულებენ.
ტარიფის შემცირებისა და ბაზრის ხელმძღვანელობის მხრიდან პირობის შესრულების მოთხოვნით მოვაჭრეებმა საპროტესტო აქცია გამართეს და პროტესტის ნიშნად ვაჭრობაც შეწყვიტეს.
როგორც აქციის მონაწილეები აცხადებენ, ერთი თვის წინათ თუ სავაჭრო ადგილში ოთხ ლარს იხდიდნენ, ახლა გადასახადი თანხა ბაზრის ადმინისტრაციამ ცხრა ლარამდე გაზარდა.
მოვაჭრეები დახმარების მიზნით დედაქალაქის მთავრობას მიმართავენ.
როგორც ცნობილია, თებერვალში დედაქალაქის მთავრობის გადაწყვეტილებით, თბილისში აიკრძალა გარე ვაჭრობა, ხოლო გარემოვაჭრეებს („ვაგზლის მოედანსა“ და ეროვნული სტადიონის მიმდებარე ტერიტორიიდან) ალტერნატიული სავაჭრო ადგილები ცენტრალურ სუპერმარკეტში შესთავაზეს.
დედაქალაქის მთავრობის დაპირებით, ყოფილი მოვაჭრეები სავაჭრო ადგილზე დაწესებული ტარიფისაგან უნდა განთავისუფლებულიყვნენ.

Tbilisi. 18.08.04. Media News. Former street traders are against the administration of the Central Supermarket and blame them of illegally raising taxes. The protesters organized the action demanding tax cuts and demand from the government to keep their promise. According to the demonstrators, taxes have risen up to 9Gel as opposed to the expected 4Gel.
Traders applied to the city government for help. As it is known, the city government has forbidden street trading since February and street traders were offered alternative trading centers in the Central Supermarket.
According to the promises made by the city government, they would have to be exempt from local taxes.