„ქართველი ქართველს“ თურქეთში მონად ჰყიდდა
კახეთის საოლქო პროკურატურამ თრეფიქინგის შემთხვევა გამოავლინა. ლაგოდეხელი მეგი, შემდეგში უკვე მერიამი, თურქეთში გათხოვების შემდეგ დედასთან ერთად საქართველოდან თურქეთში ადამიანებით ვაჭრობას ეწეოდნენ. მათ საქართველოდან ქალები თურქეთში მაღალანაზღაურებადი სამსახურის შოვნის დაპირებით თურქეთში გადაჰყავდათ.
მათი დაკავების შემდეგ ტყვეობას ოთხმა ქართველმა გოგონამ დააღწია თავი, მათ შორის ელენე და ინგა კახეთის საოლქო პროკურატურამ სახმელეთო საზღვრის უკანონო გადაკვეთის ბრალდებით დააკავა.
სასამართლოს მიმართ პროკურატურის შუამდგომლობით, მათ პოლიციის ზედამხედველობაში ყოფნა შეეფარდა. დედა-შვილს შესაძლოა სისხლის სამართლის კოდექსით გათვალისწინებული სერიოზული სასჯელი - სამუდამო პატიმრობა მიესაჯოთ.

07:53, Thursday, 23.05.2013
The regional Prosecution office of Kakheti has revealed cases of trafficking. Megi from Lagodekhi (renamed Merriam after getting married in Turkey) and her mother were dealing in human trafficking in Turkey. They used to take Georgian women to Turkey promising them to provide well-paid jobs there.
Four women managed to escape slavery after having been detained by traffickers. Elena and Inga were among them, who had been in detention at the frontier for illegally crossing the border.
The women were released by the court under the supervision of police. The traffickers on the other hand could be sentenced to life imprisonment under the Georgian Criminal Code.