საქართველოს ახალი სახალხო დამცველი ჰყავს
თბილისი. მედია ნიუსი. საქართველოს პარლამენტმა ერთხმად, 132 ხმით 0-ის წინააღმდეგ სახალხო დამცველის თანამდებობაზე თავისუფლების ინსტიტუტის ერთ-ერთი ხელმძღვანელი სოზარ სუბარის კანდიდატურა დაამტკიცა.
დამტკიცების პროცედურას წინ უძღოდა სოზარ სუბარის კანდიდატურის განხილვა.
თავად სოზარ სუბარის განცხადებით, მას კარგად ესმის, რომ მოსაგვარებელი ექნება უამრავი ადამიანის პრობლემა, თუმცა იგი ამ სფეროს კარგად იცნობს და საქმიანობაც სწორედ იქითკენ იქნება მიმართული, რომ საქართველოს თითოეულმა მოქალაქემ თავი დაცულად იგრძნოს.
სოზარ სუბარმა ისიც აღნიშნა, რომ საქართველოს მოსახლეობას სახალხო დამცველის ოფისის მიმართ ინტერესი დაკარგული აქვს, რასაც ის ფაქტიც ადასტურებს, რომ აღნიშნული ოფისის მიმდებარე ტერიტორიაზე ადამიანები არ შეიმჩნევიან.

Georgia Has a New Public Defender
Tbilisi. Media News. With 132 votes against 0 the Georgian Parliament has confirmed Sozar Subari in the position of the Public Defender. Prior to the vote, Sobari’s candidacy, who is one of the leaders of Liberty Institute, had been discussed at some length.
According to Subari himself, he is well aware of the fact that he will have to deal with and settle the problems of a lot of people; however, he is well acquainted with the field and he will put his efforts in the interests of the Georgian citizens so that each citizen of Georgia feels safe and protected.
Sozar Subari also noted that the Georgian population has lost interest in the Public Defender’s Office. This fact, he continued, is best demonstrated by the few people frequenting the office and nearby aisles.