პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის ბათუმის ფილიალის სტუდენტების საპროტესტო აქცია გრძელდება
თბილისი.30.09.04.მედია ნიუსი. თბილისის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის ბათუმის ფილიალის სტუდენტების საპროტესტო აქცია უნივერსიტეტის შენობაში კვლავ გრძელდება.
აქციის მონაწილეთა მოთხოვნა, თანამდებობები დატოვონ უნივერსიტეტის ფილიალის იმ პროფესორ მასწავლებლებმა, რომლებიც ასლან აბაშიძის რეჟიმს მხარს უჭერდნენ, უცვლელია.
სტუდენტების განცხადებით, როდესაც ბათუმში საპროტესტო აქციებს არბევდნენ, ბათუმის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის ლექტორების უმრავლესობა ტელევიზიით გამოდიოდა და ასლან აბაშიძის რეჟიმს იცავდა.
დღეს ბათუმელი სტუდენტები საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პრორექტორის რევაზ სტურუას ბათუმში ჩასვლას ელოდებიან. სტუდენტების აქციას შეუერთდნენ ორგანიზაცია „სტუდენტ ახალგაზრდობის კავშირის“ წევრებიც.
თბილისის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის ბათუმის ფილიალის სტუდენტებმა საპროტესტო აქცია 28 სექტემბერს დაიწყეს. აჭარაში ხელისუფლების შეცვლის შემდეგ თანამდებობა დატოვა მხოლოდ პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის ბათუმის ფილიალის რექტორმა თემურ ქიქავამ.

Protest Action of Students of Technical University Batumi Branch Goes On
Tbilisi.30.09.04. Media News. Protest action of Students from Batumi Branch of Tbilisi Technical University being held in the university building still continues.
The demand of the participants of the action concerning the resignation of the lecturers, who supported the regime of Aslan Abashidze, remains the same.
The students state that when protest actions were dispersed in Batumi the majority of the lecturers of Batumi Technical University appeared on TV defending Aslan Abashidze’s regime.
Today the students are waiting for the arrival of Revaz Sturua, Pro-rector of the Georgian Technical University. The members of “Student Youth Union” also joined the student action.
The students of Batumi Branch of Tbilisi Technical University began protest action on September 28. After the change of government in Adjara only Temur Kikava, the Rector of Batumi Branch resigned.