მოლაშვილის წამების ფაქტი კიდევ ორმა სხვადასხვა ექსპერტიზამ დაადასტურა
თბილისი.01.10.04.მედია–ნიუსი. კონტროლის პალატის ყოფილი თავმჯდომარის სულხან მოლაშვილის წამების ფაქტზე აღძრულ სისხლის სამართლის საქმეზე კიდევ ერთი კომისიური სასამართლო – სამედიცინო ექსპერტიზა ჩატარდა, რომელმაც კიდევ ერთხელ დაადასტურა, რომ მოლაშვილი ნაწამებია, – განუცხადა სააგენტო „მედია–ნიუსს“ მოლაშვილის ადვოკატმა შალვა შავგულიძემ.
მისი ინფორმაციით, თავის მხრივ გამოკვლევა ტესტირების გზით ჩაატარა ფსიქორეაბილიტაციის ცენტრმა „ემპათია,“ რომლის დასკვნით, მოლაშვილი, მისი ფსიქიკური მდგომარეობის მიხედვით, ნაწამებია.
სულხან მოლაშვილის წამების თაობაზე ინფორმაცია მისი დაკავებიდან ორნახევარი თვის შემდეგ, წელს ივნისში გაავრცელა არასამთავრობო ორგანიზაცია „ყოფილი პოლიტპატიმრები – ადამიანის უფლებებისთვის“ თავმჯდომარემ ნანა კაკაბაძემ.
მოლაშვილი აცხადებს, რომ იგი პოლიციის დროებითი დაკავების იზოლატორში აწამეს. ამ ფაქტზე აღძრულ საქმეს გენერალური პროკურატურა იძიებს.

The Fact of Torture of Molashvili Was Confirmed by Two more Experts
Tbilisi.01.10.04. Media-News. One more medical expertise was done on the fact of torture of Sulkhan Molashvili, former chairman of the chamber of control, which has confirmed once more, that Molashvili was tortured,- stated Shalva Shavgulidze, the lawyer of Molashvili, to “Media-News”.
According to his information, the psycho-rehabilitation center “Empatia” has held a survey by testing, which concluded, that Molashvili was tortured.
Information about the torture of Molashvili was spread two and a half months later of his imprisonment by Nana Kakabadze, the chairman of non-governmental organization “Former Political Prisoners – for Human Rights.”
Molashvili states, that he was tortured in the pre-detention isolator. The general prosecution investigates this case.