საფანტის იარაღის ტარება აიკრძალა
მედია-ნიუსი. 2003 წლის 1 ივლისიდან საფანტის იარაღის ტარების აკრძალვის შესახებ კანონი ოფიციალურად შევიდა ძალაში. ამ აკრძალვის შესახებ მოსახლეობა ინფორმირებული არ იყო.
როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტროს სანებართვო განყოფილების უფროსმა ზურაბ ციცქიშვილმა განაცხადა, იგი შინაგან საქმეთა მინისტრ ირაკლი ოქრუაშვილის მინისტრად დანიშვნის შემდეგ მოვიდა ზემოაღნიშნულ თანამდებობაზე. მან არ იცის, რა ხდებოდა და საერთოდ, რომელი კანონით მოქმედებდნენ ამ სტრუქტურის მაშინდელი თანამშრომლები.
ზურაბ ციცქიშვილის განცხადებით, ამჟამად იგი კეთილსინდისიერად და კანონის ფარგლებში ასრულებს თავის მოვალეობას. იგი მოსახლეობას განუმარტავს, რომ მათ ვისაც „შეცდომით“ ჰქონდათ ნებართვა აღებული საფანტის იარაღის ტარების შესახებ, შეუძლიათ მიმართონ შსს-ის შესაბამის სამსახურს და უსასყიდლოდ ჩაუნაცვლებენ შენახვის ნებართვით.

Transporting of Small Weapons is Forbidden
Media News. The law on forbidding the transporting small weapons entered into force on July 1, 2003. Though the society was not informed about the mentioned law.
According to Zurab Tsitskishvili, the head of licensing department of the Interior Ministry, he was appointed after the new Interior Minister Irakli Okruashvili was appointed on the position. He does not know what was going on before and according which law did the law-enforcements had been acting.
As Zurab Tsitskishvili said, he now honestly performs his duties in the framework of the legislation and he explains to the community that those who had taken the license “by mistake”, they can apply to respective service of the Interior Ministry and can freely change the license with the one that allows to keep this kind of weapon at home.